Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tej usługi Polacy nie polubili. Koniec aplikacji, serwisu i karty up and go

Apka zniknie z marketów już dzisiaj. Natomiast klienci, którzy już korzystają z usług pod marką up and go, będą to mogli robić tylko do 10 maja bieżącego roku

Operator usługi up and go, czyli startup fintechowy Dipocket, poinformował o podjęciu decyzji o zakończeniu projektu. – Z przykrością informujemy, że z dniem 10 maja 2022 roku zaprzestaniemy wspierania aplikacji mobilnej up and go oraz serwisu internetowego upcard.pl. Powodem jest to, że mimo wszelkich starań tylko nieliczni klienci korzystają z aplikacji, zdecydowanie za mało by nadal wspierać jej utrzymanie, a aktywna dystrybucja kart poprzez sieć Żabka zakończyła się już w marcu 2021 roku – czytam w informacji wysłanej do użytkowników up and go.

Przeczytajcie także: Dipocket wprowadza kartę up and go

Z komunikatu wynika ponadto, że już dzisiaj aplikacja up and go zniknie z marketów App Store oraz Google Play. Jednak osoby, które już zainstalowały oprogramowanie na swoim smartfonie, będą mogły korzystać z niego do ostatniego dnia świadczenia usługi, a więc do 10 maja. Jeśli ktoś posiada kartę up and go i chciałby zainstalować aplikację w okresie od dziś do 10 maja, może napisać prośbę w tej sprawie do biura obsługi klienta Dipocket, a zostanie mu udostępniony odpowiedni link.

Fintech pisze też do klientów, że jeśli karta któregoś z nich wygaśnie w powyższym terminie, nie zostanie wznowiona. W przypadku wszystkich pozostałych użytkowników umowa o korzystanie z karty wygaśnie 10 maja. Środki na rachunku powiązanym z kartą można wydać płacąc nią lub przelać je na konto bankowe, logując się do aplikacji lub na stronie upcard.pl. Można również poprosić o zainicjowanie przelewu pisząc na adres contact@dipocket.org. Będzie to można zrobić przez sześć lat od wygaśnięcia umowy na korzystanie z karty.

Przeczytajcie także: Uwaga na zamrożone przelewy Dipocket

Przypomnę, że up and go to usługa wprowadzona przez brytyjski fintech Dipocket i bank Santander w Polsce wiosną 2019 r. Początkowo kartę wraz z pakietem aktywacyjnym można było kupić w wybranych sklepach Żabka. Później można je było zamawiać także zdalnie. W skład usługi wchodzi aplikacja mobilna oraz karta płatnicza, którą można powiązać z Apple Pay i Google Pay. Konto można zasilić z rachunku innej karty albo szybkim przelewem typu pay by link lub Blikiem bezpośrednio z konta w banku. Kartą up and go można płacić w sklepach i wypłacać gotówkę z bankomatów (z urządzeń Santandera za darmo). Natomiast za pomocą aplikacji można zlecać bezpłatne przelewy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies