Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro szuka nowego prezesa. Francois Nuyts może zarządzać spółką do końca 2022 roku

W czasie swojej prezesury Nuyts wprowadził firmę na GPW. Kolejnym wyzwaniem jest ekspansja międzynarodowa platformy e-commerce

Allegro poinformowało, że rada dyrektorów rozpoczęła poszukiwania następy obecnego prezesa. Do czasu znalezienia odpowiedniego kandydata firmą będzie zarządzał Francois Nuyts – może to potrwać do końca 2022 roku. Nuyts ma być zaangażowany w procesy wyboru i wdrażania swojego następcy. Na czele spółki może stanąć ktoś z jej struktur, ale pod uwagę brane będą też kandydatury spoza grupy.

Przeczytajcie także: Telekomy będą analizować treść SMS-ów wysyłanych do klientów?

Firma przypomniała w komunikacie, że Francois Nuyts stanął na jej czele w sierpniu 2018 roku. Wciągu tych kilku lat najważniejszym wydarzeniem dla Allegro było wprowadzenie firmy na warszawską giełdę. Do debiutu doszło w październiku 2020 roku i był on bardzo udany – już na starcie notowań cena za akcję wzrosła z 43 zł do 65 zł, czyli o 51 proc. Wycena spółki skoczyła do 66,5 mld zł, przez co gigant e-commerce zdeklasował dotychczasowych liderów warszawskiego parkietu: CD Projekt, PGNiG oraz PKO BP. Niedługo później za jedną akcję płacono nawet ponad 94 zł. Dzisiaj sytuacja przedstawia się inaczej, bo cena spadła do ok. 30 zł.

Planem na przyszłość jest ekspansja międzynarodowa. Allegro jest w trakcie integracji z grupą Mall i WE|DO. O chęci ich przejęcia spółka poinformowała kilka miesięcy temu. Łączna kwota transakcji wynieść ma prawie 900 mln euro, czyli ponad 4 mld zł. Finalizację tej transakcji pierwotnie przewidziano na połowę br. Jednak na początku lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakomunikował przedłużenie postępowania w sprawie koncentracji.

Przeczytajcie także: iTaxi wprowadza usługę iPaczka

Innym przejawem realizacji planów poza polskim rynkiem jest uruchomienie anglojęzycznych usług. W efekcie łatwiejszy dostęp do platformy e-commerce zyskają zagraniczni klienci i sprzedawcy. Ci ostatni mogą liczyć na tłumaczenie ofert, natomiast kupujący skorzystają z międzynarodowych ustawień na allegro.pl, a docelowo będą mogli używać platformy w domenie allegro.com przeznaczonej dla międzynarodowych ofert. Klienci będą mogli nie tylko wyszukiwać i kupować w języku angielskim, ale też płacić w euro. Allegro ma zapewnić wsparcie zarówno w obsłudze płatności, jak i dostaw.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies