Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro musi jeszcze poczekać na przejęcie czeskich spółek. UOKiK przedłużył postępowanie w sprawie fuzji z Mall Group i WE|DO

Wcześniej Allegro informowało, że spodziewa się sfinalizować fuzję do końca czerwca bieżącego roku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o przedłużeniu postępowania w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez polskie Allegro czeskich spółek Mall Group i WE|DO. UOKiK napisał, że tego rodzaju postępowanie jest dwuetapowe. Pierwszy z nich trwa do miesiąca. – Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej – pisze polski urząd antymonopolowy.

Przeczytajcie także: Allegro przejmuje Grupę Mall

Allegro poinformowało o przejęciu czeskich spółek Mall Group oraz WE|DO na początku listopada ubiegłego roku. Łączna kwota transakcji wynieść ma prawie 900 mln euro, a więc ok. 4 mld zł. Operator polskiej platformy e-commerce podawał wówczas, że spodziewa się sfinalizowania całego procesu do końca czerwca 2022 r. Decyzja UOKiK-u świadczy o tym, że termin ten może być zagrożony.

Przeczytajcie także: Będą nowości w ofercie Raiffeisen Digital Bank

Przejmowany przez Allegro biznes obejmuje aktywa e-commerce Mall oraz aktywa logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Przejmowane instytucje posiadają mocną pozycję na rynkach e-commerce, szczególnie w Czechach (udział wynoszący 9 proc.) czy w Słowenii (udział 24 proc.). Wartość transakcji to około siedmiokrotność zysku brutto przejmowanych spółek za ostatnie 12 miesięcy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies