Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro przejmuje czeską grupę Mall. Stanie się znaczącym graczem na rynku e-commerce m.in. w Czechach, Słowacji i Słowenii

Ogłoszona w nocy transakcja ma wartość ok. 4 mld zł

Firma Allegro poinformowała dzisiaj w nocy o pomyślnym zakończeniu rozmów na temat przejęcia całości udziałów w czeskiej grupie Mall oraz WE|DO. Właścicielami obu podmiotów są fundusze PPF, EC Investments i Rockaway Capital. Łączna kwota transakcji to 881 mln euro, a więc ok. 4 mld zł. Z informacji Allegro wynika, że inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki, emisją nowego długu oraz akcji. Allegro liczy, że po uzyskaniu wszystkich zgód transakcja zostanie sfinalizowana do końca czerwca 2022 r.

Przeczytajcie także: Allegro przejmie czeski biznes e-commerce

O tym, że Allegro negocjuje przejęcie dużych graczy na rynku e-commerce u naszych południowych sąsiadów, mówi się od dłuższego czasu. W serwisie cashless.pl pisaliśmy o tym m.in. we wrześniu bieżącego roku, w tekście Allegro coraz bliżej przejęcia Mall Group? Rozmowy z Czechami są na finiszu. Nieoficjalne wówczas informacje zyskały więc ostateczne potwierdzenie w nocnym komunikacie Allegro.

Przeczytajcie także: Allegro uruchomiło sieć własnych automatów paczkowych

Przejmowany przez Allegro biznes obejmuje aktywa e-commerce Mall oraz aktywa logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Przejmowane instytucje posiadają mocną pozycję na rynkach e-commerce, szczególnie w Czechach (udział wynoszący 9 proc.) czy w Słowenii (udział 24 proc.). Wartość transakcji to ok. siedmiokrotność zysku brutto przejmowanych spółek za ostatnie 12 miesięcy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies