Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro coraz bliżej przejęcia Mall Group? Rozmowy z Czechami są na finiszu

Doniesienia na temat akwizycji w Czechach pojawiły się po raz pierwszy w maju. Inwestorzy zareagowali na nie negatywnie

Allegro prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia czeskiego biznesu handlu online – Mall Group. Informacje na ten temat podał serwis Hospodarske Noviny. Powołując się na anonimowe źródła, autor artykułu przekonuje, że negocjacje są bliskie finalizacji, ale nie można wykluczać ich zerwania. Gdy sprawa po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w maju, akcje rodzimego potentata e-commerce zauważalnie taniały.

Przeczytajcie także: Booksy przejmuje amerykańską firmę Genbook

Na Mall Group składają się m.in. sklepy Mall.cz (szeroka oferta), Czc.cz (elektronika) oraz Košík.cz (artykuły spożywcze). Z dostępnych informacji wynika, że przynoszą one straty, co skłoniło obecnych właścicieli do pozbycia się biznesu. Jednym z rozważanych rozwiązań jest sprzedaż grupy wybranemu oferentowi, drugim wprowadzenie podmiotu na giełdę, prawdopodobnie w Amsterdamie. Z medialnych doniesień wynika jednak, że ta druga opcja jest na razie wstrzymywana.

Czeska grupa należy do kilku właścicieli. Po 40 proc. udziałów posiadają ECI sterowane przez Daniela Křetínského i Patrika Tkáča oraz PPF – duża spółka inwestycyjna, której założycielem i większościowym udziałowcem był zmarły w tym roku Petr Kellner. Do internetowego przedsiębiorcy Jakuba Havrlanta za pośrednictwem Rockaway Capital należy pozostałe 20 proc. udziałów.

Przeczytajcie także: Fintech pingNpay zapowiada rewolucję w mikropłatnościach

Możliwa ekspansja Allegro odbyłaby się w czasie, gdy na polskim rynku obserwowany jest wzrost konkurencji w segmencie e-commerce. W okresie jesienno-zimowym aktywność w naszym kraju powinien zwiększyć Amazon, do Polski wejdzie także kolejna platforma sprzedażowa – Shopee. O klientów spróbuje też powalczyć rodzima konkurencja, w tym Arena.pl. Odpowiedzią Allegro będzie m.in. rozwój usług – zarówno tych kierowanych do sprzedawców, jak i klientów. Firma informowała niedawno o uruchomieniu usługi One Fulfillment by Allegro polegającej na przechowywaniu, pakowaniu i dostawie towarów. Z fazy testów wyszło również Allegro Pay.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies