Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Pay wychodzi z fazy testów. Od teraz z usługi będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani, także jeśli nie mieli dotąd konta na Allegro

Wkrótce Allegro Pay wprowadzi kilka innych nowości, m.in. możliwość podnoszenia limitu kredytowego

Minął rok, od kiedy pierwsi klienci Allegro zyskali możliwość korzystania z usługi płatności odroczonych Allegro Pay. Zdaniem Rafała Czernika z zarządu spółki, rozwiązanie jest dziś dopracowane, dzięki czemu zostało właśnie udostępnione całej populacji klientów Allegro. – Z usługi mogą też skorzystać klienci spoza grona zarejestrowanych na Allegro. Ich tożsamość oraz kondycję finansową sprawdzimy dzięki zaletom otwartej bankowości – mówi serwisowi cashless.pl Rafał Czernik.

Przedstawiciel Allegro Pay zdradza też pierwsze statystyki, świadczące o popularności oraz wysokiej ocenie usługi, jaką ma ona wśród klientów. – W pierwszej połowie tego roku wartość udzielonych przez Allegro Pay pożyczek przekroczyła pół miliarda zł, przy czym w samym drugim kwartale wyniosła ona 347 mln zł. To prawie dwukrotnie więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Jesteśmy na dobrej drodze, by w tym roku udzielić pożyczek na kwotę 1 mld zł – deklaruje Rafał Czernik.

Przeczytajcie także: Nowy sposób płatności od Visy

Jego zdaniem Allegro Pay ma też bardzo dobry wskaźnik NPS (Net Promoter Score), którym mierzy się poziom zadowolenia klientów z usługi. Obecnie wynosi on dla Allegro Pay 89 pkt. (wskaźnik może przybierać wartość od minus 100 do plus 100 punktów).

Przedstawiciel Allegro Pay podkreśla też wysoką jakość kredytów udzielanych przez tę spółkę. – Na koniec pierwszego półrocza oczekiwane straty kredytowe były na poziomie 2,1 proc. To bardzo dobry wynik. Dzięki niemu możemy śmiało rozszerzyć dostęp do usługi, a cele jakie postawiliśmy sobie na ten rok, wydają się być niezagrożone – mówi Rafał Czernik.

Przeczytajcie także: Paczki z Allegro odbierzecie w Biedronce

Jak wspomniałem wyżej, od dziś Allegro Pay dostępne ma być dla wszystkich 13 mln aktywnych klientów Allegro. Ponadto z oferty skorzystać będą mogli konsumenci nieposiadający wcześniej konta na Allegro. Jeśli je założą nowa usługa będzie dla nich dostępna następnego dnia. Ich tożsamość zostanie zweryfikowana dzięki narzędziom dostarczanym przez Kontomatik. W najbliższym czasie planowane są kolejne nowości w ofercie Allegro Pay. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zwiększony zostanie maksymalny limit kredytowy (obecnie dla wybranych klientów jest to 4,2 tys. zł). Później pojawi się opcja częściowego odroczenia zakupów. Być może w dalszej przyszłości wybrani klienci Allegro Pay będą mogli korzystać z tego rozwiązania także poza Allegro, np. do płatności za rachunki.

Allegro Pay to spółka powstała z przekształcenia fintechu FinAi. Oferowana przez nią usługa umożliwia złożenie zamówienia na platformie Allegro i płatność za nie po 30 dniach. Z tym że sprzedawca dostaje środki zaraz po złożeniu zamówienia i od razu może przystąpić do jego realizacji. Płatności odroczone to obecnie jeden z najgorętszych trendów w branży e-commerce. Poświęcony mu będzie najbliższy Cashless Breakfast, który odbędzie się 21 września. Allegro Pay będzie jednym z jego partnerów wspierających, obok Twisto i PayPo. Partnerem głównym wydarzenia jest Visa.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies