Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wartość transakcji Allegro Pay w ubiegłym roku przekroczyła 2 mld zł. To dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano

Spółka planuje, że w tym roku udzieli pożyczek o wartości nawet 4 mld zł

Przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2021 r. operator platformy allegro.pl pochwalił się osiągnięciami swojej spółki Allegro Pay, oferującej usługi płatności odroczonych. Firma udzieliła w ubiegłym roku pożyczek o łącznej wartości 2 mld zł. To o 500 mln zł więcej niż prognozowano jeszcze kilka miesięcy temu oraz dwa razy więcej niż planowano rok temu. Na pytanie serwisu cashless.pl o prognozę na rok 2022 przedstawiciele Allegro wskazali, że spodziewają się wzrostu wartości transakcji Allegro Pay do 4 mld zł.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadza płatności odroczone

Allegro Pay uruchomiono latem 2020 roku, ale w pełni dostępne stało się ono dopiero rok później. Mogą z niego korzystać także klienci, którzy nie są zarejestrowani na platformie – w ich weryfikacji wykorzystuje się otwartą bankowość. Allegro Pay współpracuje na tym polu z polskim fintechem Kontomatik. Więcej na ten temat w tekście Allegro Pay wychodzi z fazy testów. Od teraz z usługi będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani, także jeśli nie mieli dotąd konta na Allegro.

Allegro zapowiada dalszy rozwój usług finansowych, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Przeczytajcie także: iTaxi wprowadza usługę iPaczka

Tymczasem z danych Allegro wynika, że na koniec ubiegłego roku z platformy tej korzystało 13,5 mln kupujących. To o niespełna 3 proc. więcej niż w 2020 roku. Do ich dyspozycji było 250 mln ofert od około 133 tys. sprzedawców. Spółka podała również, że z jej programu lojalnościowego Smart, umożliwiającego realizację bezpłatnych dostaw w zamian za płatność abonamentową, korzysta już 5 mln osób, a przesyłki można odbierać w 50 tys. lokalizacji. Spółka rozwija też własną sieć automatów paczkowych – One Box by Allegro. Do końca tego roku ma ona liczyć 3 tys. urządzeń.

Natomiast jedną z ciekawszych wiadomości, jaką dziś przekazała spółka Allegro, jest ta o planowanej rezygnacji prezesa. Więcej na ten temat w tekście Allegro szuka nowego prezesa. Francois Nuyts może zarządzać spółką do końca 2022 roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies