Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wartość transakcji Allegro Pay w ubiegłym roku przekroczyła 2 mld zł. To dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano

Spółka planuje, że w tym roku udzieli pożyczek o wartości nawet 4 mld zł

Przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2021 r. operator platformy allegro.pl pochwalił się osiągnięciami swojej spółki Allegro Pay, oferującej usługi płatności odroczonych. Firma udzieliła w ubiegłym roku pożyczek o łącznej wartości 2 mld zł. To o 500 mln zł więcej niż prognozowano jeszcze kilka miesięcy temu oraz dwa razy więcej niż planowano rok temu. Na pytanie serwisu cashless.pl o prognozę na rok 2022 przedstawiciele Allegro wskazali, że spodziewają się wzrostu wartości transakcji Allegro Pay do 4 mld zł.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadza płatności odroczone

Allegro Pay uruchomiono latem 2020 roku, ale w pełni dostępne stało się ono dopiero rok później. Mogą z niego korzystać także klienci, którzy nie są zarejestrowani na platformie – w ich weryfikacji wykorzystuje się otwartą bankowość. Allegro Pay współpracuje na tym polu z polskim fintechem Kontomatik. Więcej na ten temat w tekście Allegro Pay wychodzi z fazy testów. Od teraz z usługi będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani, także jeśli nie mieli dotąd konta na Allegro.

Allegro zapowiada dalszy rozwój usług finansowych, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Przeczytajcie także: iTaxi wprowadza usługę iPaczka

Tymczasem z danych Allegro wynika, że na koniec ubiegłego roku z platformy tej korzystało 13,5 mln kupujących. To o niespełna 3 proc. więcej niż w 2020 roku. Do ich dyspozycji było 250 mln ofert od około 133 tys. sprzedawców. Spółka podała również, że z jej programu lojalnościowego Smart, umożliwiającego realizację bezpłatnych dostaw w zamian za płatność abonamentową, korzysta już 5 mln osób, a przesyłki można odbierać w 50 tys. lokalizacji. Spółka rozwija też własną sieć automatów paczkowych – One Box by Allegro. Do końca tego roku ma ona liczyć 3 tys. urządzeń.

Natomiast jedną z ciekawszych wiadomości, jaką dziś przekazała spółka Allegro, jest ta o planowanej rezygnacji prezesa. Więcej na ten temat w tekście Allegro szuka nowego prezesa. Francois Nuyts może zarządzać spółką do końca 2022 roku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies