Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro: 5 mln klientów korzysta z usługi Smart. Dzięki niej zaoszczędzili blisko 4 mld zł

Obecnie rozwiązaniem objętych jest 160 mln ofert, z czego 25 mln zapewnia dostawę dzień po zakupie

Allegro poinformowało, że z jego usługi Smart korzysta 5 mln klientów. Osiągnięcie tego wyniku zajęło rodzimemu potentatowi e-commerce 3,5 roku. Korporacja przekonuje, że rozwiązaniem objętych jest ponad 160 mln ofert na platformie handlu online, z czego 25 mln z dostawą dzień po zakupie, a kilka mln tego samego dnia. Według Allegro klienci z tytułu darmowych dostaw i zwrotów zaoszczędzili prawie 4 mld zł.

Przeczytajcie także: PZU wprowadza aplikację iFlota

Rozwiązanie Allegro Smart umożliwia m.in. darmowe dostawy kurierskie oraz do automatów paczkowych (paczkomaty i One Box) lub punktów odbioru (np. sklepy Żabka i Biedronka, stacje Orlen czy placówki Poczty Polskiej). Aby z niego skorzystać, należy u jednego sprzedającego zrobić zamówienie o wartości minimum 40 zł.

Obecnie za usługę płaci się 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie. Można ją przetestować w ramach programu Smart na Start. Przewiduje on pięć darmowych przesyłek do wykorzystania przez rok.

Pakiet Smart można też współdzielić w ramach kont rodzinnych Allegro Family bez dodatkowych opłat. Z kolei studenci mogą korzystać z pakietu Smart Student, przewidującego m.in. półroczny bezpłatny okres próbny.

Przeczytajcie także: Nowa usługa dostaw od Żabki

Koszty darmowych dostaw dla klientów współdzielone są przez Allegro i sprzedawców. Warto wspomnieć, że od lutego sprzedawców obowiązuje nowy cennik dostawy w ramach programu Smart, według którego opłata uzależniona jest od wartości zamówienia.

Niedawno Allegro zapowiedziało też szereg innych nowości dla sprzedawców i kupujących, które będą wprowadzane w marcu i w kwietniu. Co ciekawe, należy się spodziewać m.in. nowego operatora płatności w przypadku dostawy metodą Allegro Kurier UPS pobranie. PayU zostanie zastąpione przez Allegro Finance, czyli należącą do Allegro spółkę, posiadającą status małej instytucji płatniczej.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies