Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve Pay już w Polsce. Teraz klienci fintechu mogą płacić zbliżeniowo także telefonami Huawei

Płatności zbliżeniowe Curve Pay działają na urządzeniach chińskiego producenta zaopatrzonych w systemy HMS i GMS

To dobra wiadomość dla użytkowników telefonów Huawei w Polsce. Z AppGallery mogą już pobrać nową wersję aplikacji Curve, w której pojawiły się płatności Curve Pay. Dzięki temu właściciele smartonów tej marki mogą od teraz płacić nimi zbliżeniowo, wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty. Jeden z czytelników cashless.pl napisał do redakcji, że nowa funkcja pojawiła się także w jego telefonie oraz że ją wypróbował w sklepie w Polsce. Transakcja się powiodła.

Przeczytajcie także: Nowa wersja aplikacji BNP Paribas

Rzeczywiście, na stronie internetowej fintechu Curve umieszczono już informację, że Curve Pay działa na urządzeniach zarówno z systemem HMS jak i GMS. Oprócz polskich użytkowników skorzystają z niego także mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Rumunii. Do niedawna sama aplikacja Curve nie mogła być używana do płatności zbliżeniowych za pomocą NFC w telefonie, w przeciwieństwie do aplikacji np. niektórych banków. Aby zapłacić zbliżeniowo smartfonem trzeba było kartę Curve dodać do Google Pay lub Apple Pay. Jednak gdy Huawei w 2019 r. utracił dostęp do usług Google’a, właściciele telefonów tej marki nie mogli dłużej ich używać do płatności zbliżeniowych.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone w terminalach płatniczych

To nie jedyna nowość, która pojawiła się w ofercie Curve. Kilka dni temu fintech wprowadził zmiany w regulaminie. Najważniejsze z nich dotyczą zakupu kryptowalut. Teraz wolno za nie płacić kartą Curve. Poprzednio takie transakcje były zablokowane. Firma przestrzega jednak klientów, że bank wydawca karty, którą zastępuje plastik od Curve, przy zakupie kryptowalut może naliczyć opłaty i prowizje oraz potraktować transakcję jako gotówkową. Curve przypomina też, że zakup kryptowalut nie jest objęty procedurą chargeback oraz nie stosuje się do niego zasad polityki ochrony klienta.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies