Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Citi zapowiada wprowadzenie Blika. W ofercie pojawi się także wirtualna karta kredytowa

Klienci Citi będą mogli płacić Blikiem za zakupy online i stacjonarne, a także pobierać gotówkę z bankomatów i wykonywać przelewy na numer telefonu

Klienci banku Citi Handlowy zostali dzisiaj poinformowani o zmianach w regulaminie, które wejdą w życie 22 listopada. Jedną z najważniejszych jest z pewnością uruchomienie przez tę instytucję transakcji Blikiem. Dotyczy to zarówno płatności w sklepach stacjonarnych i online, jak i wypłacania gotówki z bankomatów oraz przelewów natychmiastowych na telefon. Bank nie sprecyzował, kiedy uruchomi usługę, ale nastąpi to po 22 listopada.

Przeczytajcie także: Booksy przejmuje amerykańską firmę Genbook

Instytucja zapowiedziała także wprowadzenie karty kredytowej w postaci wirtualnej. Klienci będą mogli jej używać w subskrypcjach czy płatnościach za pośrednictwem Google Pay i Apple Pay.

Kolejna zmiana dotyczy uproszczenia autoryzacji transakcji bezgotówkowych wykonywanych przez internet. Z procesu zostanie usunięte obowiązkowe wpisywanie kodu autoryzacyjnego przesłanego w wiadomości SMS.

Bank umożliwi także automatyczną aktualizację danych karty w przypadku subskrypcji. Transakcje płatnicze w ramach danej subskrypcji będą realizowane również w przypadku wymiany karty na nową po upływie terminu jej ważności. Tym samym znika konieczność składania nowego zlecenia. Instytucja zapowiedziała także kilka mniejszych zmian oraz działania porządkujące, które nie wpłyną na warunki świadczenia usług.

Przeczytajcie także: Allegro coraz bliżej przejęcia Mall Group?

Działania Citi Handlowego są o tyle ciekawe, że w kwietniu amerykańska firma poinformowała o chęci zrezygnowania z obsługi klientów detalicznych w Polsce. Instytucja planuje się wycofać z tego segmentu na kilkunastu rynkach azjatyckich i europejskich. W kolejnych miesiącach bank zachęcał jednak do zakładania kont i oferował 200 zł klientom, którzy zdecydują się założyć u niego rachunek osobisty typu CitiKonto.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies