Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PWPW z nowym partnerem. Z eDO App zintegrowano rozwiązania IC Solutions

Posiadacze e-dowodów zdobędą nowe możliwości w zakresie cyfryzacji dokumentów i usprawnienia procesu ich obiegu

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą IC Solutions, która opracowała system IC Pen. Umożliwia on digitalizację dokumentów oraz ich cyfrową autoryzację.

Przeczytajcie także: Paczki z Allegro będzie można odbierać w Biedronce

Przygotowany przez IC Solutions system wykorzystuje długopisy cyfrowe, tablety, ekrany dedykowane do składania podpisów oraz skanery dokumentów. Narzędzia tego używają m.in. w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, w biurach obsługi klientów Enea czy w elektrowniach wodnych Tauron Ekoenergia. IC Solutions odpowiada też za stworzenie platformy Documind umożliwiającej integrację różnych metod cyfrowej autoryzacji dokumentów i ich łatwe wdrożenie w instytucjach. Dzięki współpracy z eDO App IC Solutions poszerza portfolio możliwości cyfrowej autoryzacji dokumentów oraz potwierdzania tożsamości. Wiąże się to z ułatwieniami i redukcją kosztów, ale przy zachowaniu ważności prawnej dokumentów.

Przeczytajcie także: Z Google Pay w Pekao mogą korzystać klienci firmowi

Rozwijana przez PWPW aplikacja eDO App to narzędzie do zdalnej weryfikacji tożsamości podczas podpisywania umów czy zakładania kont. W tym celu wykorzystuje ona tzw. warstwę elektroniczną e-dowodu (korzysta z niego już sześć mln Polaków), użytkownikowi jest też potrzebny smartfon z modułem NFC. Rozwiązanie eDO App zapewnia dostęp do kilkuset usług publicznych i komercyjnych. Za jego pomocą można zdalnie zawrzeć umowę z PGNiG, otworzyć konto w mBanku albo inwestować.

Na liście wspieranych rozwiązań i partnerów eDO App znajdziecie też Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, serwis praca.gov.pl czy Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Aplikację za darmo można pobrać z marketów App Store, Google Play, a także Huawei AppGallery. Liczba użytkowników apki stale rośnie – jest ich już ponad 850 tys.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies