Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PWPW z nowym partnerem. Z eDO App zintegrowano rozwiązania IC Solutions

Posiadacze e-dowodów zdobędą nowe możliwości w zakresie cyfryzacji dokumentów i usprawnienia procesu ich obiegu

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą IC Solutions, która opracowała system IC Pen. Umożliwia on digitalizację dokumentów oraz ich cyfrową autoryzację.

Przeczytajcie także: Paczki z Allegro będzie można odbierać w Biedronce

Przygotowany przez IC Solutions system wykorzystuje długopisy cyfrowe, tablety, ekrany dedykowane do składania podpisów oraz skanery dokumentów. Narzędzia tego używają m.in. w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, w biurach obsługi klientów Enea czy w elektrowniach wodnych Tauron Ekoenergia. IC Solutions odpowiada też za stworzenie platformy Documind umożliwiającej integrację różnych metod cyfrowej autoryzacji dokumentów i ich łatwe wdrożenie w instytucjach. Dzięki współpracy z eDO App IC Solutions poszerza portfolio możliwości cyfrowej autoryzacji dokumentów oraz potwierdzania tożsamości. Wiąże się to z ułatwieniami i redukcją kosztów, ale przy zachowaniu ważności prawnej dokumentów.

Przeczytajcie także: Z Google Pay w Pekao mogą korzystać klienci firmowi

Rozwijana przez PWPW aplikacja eDO App to narzędzie do zdalnej weryfikacji tożsamości podczas podpisywania umów czy zakładania kont. W tym celu wykorzystuje ona tzw. warstwę elektroniczną e-dowodu (korzysta z niego już sześć mln Polaków), użytkownikowi jest też potrzebny smartfon z modułem NFC. Rozwiązanie eDO App zapewnia dostęp do kilkuset usług publicznych i komercyjnych. Za jego pomocą można zdalnie zawrzeć umowę z PGNiG, otworzyć konto w mBanku albo inwestować.

Na liście wspieranych rozwiązań i partnerów eDO App znajdziecie też Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, serwis praca.gov.pl czy Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Aplikację za darmo można pobrać z marketów App Store, Google Play, a także Huawei AppGallery. Liczba użytkowników apki stale rośnie – jest ich już ponad 850 tys.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies