Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej Google Pay w Pekao. Bank udostępnił płatności klientom firmowym

Klienci indywidulani mogą korzystać z tego rozwiązania od grudnia 2020 roku

Bank Pekao poinformował, że z płatności Google Pay mogą już korzystać klienci firmowi. Z rozwiązania zrobią użytek posiadacze plastików z logo Mastercard oraz debetowej karty Visa Business. Narzędzia Google będą oni mogli używać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Stanie się to możliwe po dodaniu firmowej karty w aplikacji Google Pay.

Przeczytajcie także: Paczki z Allegro będzie można odbierać w Biedronce

Z serwisu cashless.pl dowiecie się, że jeszcze kilka miesięcy temu Pekao nie oferował Google Pay swoim klientom. Zaczęło się to zmieniać pod koniec ubiegłego roku, gdy instytucja udostępniła te płatności swoim klientom indywidualnym. Wcześniej mogli oni korzystać z płatności zbliżeniowych HCE dostępnych w PeoPay, a bank tłumaczył to m.in. dbaniem o poufność danych transakcyjnych. Pekao zmienił jednak strategię w tej sprawie i zrezygnował z HCE.

Przeczytajcie także: Amazon Polska zmienia cennik dostaw

Bank przypomina w swoim komunikacie, że jego klienci firmowi mogą także płacić przy użyciu rozwiązań konkurencyjnych do Google Pay. Mowa o Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Jednocześnie warto dodać, że Pekao podąża ścieżką, na której znajdują się inne banki. W czerwcu okazało się, że z Google Pay mogą korzystać klienci korporacyjni mBanku. Z kolei ING taką opcję dodał ponad rok temu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies