Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao kończy z płatnościami HCE. Rozwiązania nie można już aktywować, jeśli wcześniej z niego się nie korzystało

Bank Pekao zamiast płatności HCE w aplikacji PeoPay oferuje od kilku miesięcy Google Pay

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl, Bank Pekao wycofał z oferty płatności mobilne HCE. Informacji na ich temat nie ma już na stronie instytucji, ale niektórzy klienci mogą jeszcze z nich korzystać. Jak się dowiaduję w centrali Pekao, obecnie za pomocą HCE mogą płacić jeszcze ci, którzy wcześniej aktywowali usługę. Natomiast nowi klienci nie powinni już móc uruchomić HCE. Usługa jest stopniowo wycofywana i ostatecznie zniknie, choć w tej chwili nie określono jeszcze konkretnego terminu, kiedy to się stanie.

Przeczytajcie także: PKO BP nie rezygnuje z HCE a je rozwija

HCE to zbliżeniowe płatności mobilne dostępne bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku. Pekao był pierwszą instytucją w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, które zaoferowały to rozwiązanie klientom, a było to pod koniec 2014 r. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. Jesienią 2016 r. na polskim rynku zadebiutowały płatności Android Pay (dziś Google Pay), które szybko zdobyły popularność i stały się standardem nad Wisłą. Kolejne banki decydowały o wprowadzeniu Google Pay i rezygnacji z HCE (m.in. Alior, Santander, Getin, SGB).

Przeczytajcie także: SGB żegna płatności HCE

Podobną decyzję podjął też Pekao – Google Pay jest w jego ofercie od grudnia ubiegłego roku. Już przy ogłoszeniu tego wdrożenia bank poinformował, że stanie się ono docelowym rozwiązaniem dla klientów korzystających ze smartfonów z Androidem. Pożegnanie HCE nie powinno więc być zaskoczeniem.

Pekao oferuje także płatności zbliżeniowe Apple Pay dla posiadaczy smartfonów z systemem iOS a także płatności Fitbit Pay i Garmin Pay oraz Blik.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies