Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Bank Pekao uległ. Od dziś oferuje płatności Google Pay i to bezpośrednio w PeoPay

Pekao był dotąd jednym z trzech dużych banków w Polsce, obok Millennium i PKO BP, które nie oferowały jeszcze Google Pay

Bank Pekao poinformował o udostępnieniu klientom indywidualnym płatności mobilnych Google Pay. Z rozwiązania korzystać mogą wszystkie osoby posiadające karty debetowe i kredytowe Mastercard oraz karty debetowe Visa Debit Gold. Płatności Google Pay dostępne są bezpośrednio w aplikacji mobilnej PeoPay od wersji 3,5. Google Pay w Pekao pozwala na płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych a w przypadku kart Mastercard – także na wypłaty gotówki z bankomatów.

Przeczytajcie także: Otwarta bankowość w Pekao

Pekao był jednym z trzech dużych banków na polskim rynku, które nie oferowały jeszcze płatności Google Pay (dwa pozostałe to Millennium i PKO BP). Jego klienci posiadający telefony z systemem operacyjnym Android mogli korzystać z płatności zbliżeniowych HCE dostępnych w PeoPay. Decyzja o wstrzymaniu się z wprowadzeniem do oferty Google Pay tłumaczona była często dbaniem o to, aby dane transakcyjne nie trafiały do podmiotów zewnętrznych, w tym wypadku do firmy Google.

Wygląda na to, że Pekao zmienił zdanie i poszedł w kierunku, w którym wcześniej udało się kilka innych instytucji jak np. Getin czy Santander. Banki te początkowo również oferowały płatności HCE, by później przeprosić się z rozwiązaniem Google Pay, a następnie wycofać HCE. Pekao zadeklarował dziś, że zrobi podobnie. Może to oznaczać pewne komplikacje w przyszłości, gdy chciałby zaoferować aplikację i płatności mobilne użytkownikom nowych smartfonów Huawei, na których Google Pay nie działa. No chyba, że Huawei zdecyduje się na wprowadzenie w Polsce własnego rozwiązania z tego obszaru, czyli Huawei Pay.

Przeczytajcie także: Nowość w mojeID dla klientów Pekao

Do korzystania z Google Pay wystarczy aktualna aplikacja mobilna banku i to niezależnie od tego, czy klient Pekao posiada już wydaną kartę płatniczą czy nie. Dla klientów korzystających z aplikacji PeoPay, w tym nowych dopiero rozpoczynających przygodę z PeoPay, usługa płatności zbliżeniowych telefonem dostępna jest już od chwili podpisania umowy i aktywacji aplikacji. Nie trzeba czekać na wydanie karty do konta. Wystarczy dodać instrument płatniczy PeoPay (odpowiednik karty wirtualnej) do Google Pay.

Natomiast w przypadku klientów posiadających już karty, aby aktywować ten rodzaj płatności, wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać ją do Google Pay. Można też to zrobić w aplikacji Google Pay, wpisując dane, a następnie zatwierdzając operację kodem wysłanym w wiadomości SMS. Aplikacja PeoPay obsługująca płatności Google Pay (od wersji 3.5) będzie od dziś stopniowo udostępniana klientom do pobrania w sklepie Google Play.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies