Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Otwarta bankowość z Pekao. Instytucja wprowadza agregację kont i zlecanie przelewów z rachunków w innych bankach

Pekao zapewnia, że jako jedyny bank w Polsce udostępnia przelewy zagraniczne w ramach open bankingu

Bank Pekao poinformował o wprowadzaniu rozwiązań z zakresu tzw. otwartej bankowości. Jego klienci uzyskają możliwość podglądu kont z ośmiu innych instytucji: PKO BP, Inteligo, Santandera, mBanku, BNP Paribas, ING, Aliora i Millennium. Aby skorzystać z funkcji agregowania rachunków, należy zalogować się do serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay i dodać konto z innego banku, a następnie zaakceptować regulamin i wyrazić odpowiednie zgody. Potem nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, gdzie konieczne będzie potwierdzenie dostępu.

Przeczytajcie także: ING Makler znów działa. Bankowi udało się usunąć awarię

Nowa usługa sprawi, że klienci Pekao nie tylko sprawdzą salda rachunków w innych bankach, ale też np. historie transakcji. Jednocześnie bank umożliwi zlecanie przelewów krajowych i zagranicznych (SEPA, SWIFT) za pomocą serwisu Pekao24. Transakcje zagraniczne można zlecać z rachunków w PKO BP, BNP Paribas, Aliorze, Millennium, ING i Inteligo. Bank zapewnia, że oferuję taką usługę jako pierwszy w Polsce w ramach otwartej bankowości. Niebawem inicjowanie przelewów z konta w innym banku będzie możliwe także w nowej wersji aplikacji PeoPay.

Przeczytajcie także: Banki sprzedają coraz mniej ubezpieczeń

Idea otwartej bankowości jest rozwijana dzięki wprowadzeniu unijnej dyrektywy PSD II. Jako pierwszy na polskim rynku usługi z tego zakresu zaoferował klientom ING. W październiku ubiegłego roku w jego ofercie pojawił się agregator rachunków bankowych z innych instytucji. Z czasem rozwiązania te zaczęły wprowadzać kolejne banki, a prym wiodą w tym zakresie Alior oraz Millennium. Z pomocą open bankingu można też wykorzystać historię transakcji z innych rachunków w procesie kredytowym, czy potwierdzić tożsamość, z czego korzysta BNP Paribas.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies