Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
U liderów rynku już 7 na 10 użytkowników rachunków osobistych zarządza nimi przez smartfony. Rośnie wskaźnik mobilności klientów

Najwięcej klientów mobilnych w stosunku do wszystkich posiadaczy rachunków osobistych mają ING i mBank

Serwis cashless.pl po raz kolejny przygotował zestawienie największych banków działających na polskim rynku pod kątem udziału w całej populacji posiadaczy rachunków osobistych tych klientów, którzy zarządzają nimi przy pomocy bankowości mobilnej. Wyliczenie określiliśmy mianem wskaźnika mobilności klientów, który po raz pierwszy opublikowaliśmy pod koniec 2018 r. Dziś zapraszamy do lektury tekstu na temat najnowszego odczytu wskaźnika za II kw. 2021 r.

Przeczytajcie także: Zapraszamy do dyskusji na temat płatności odroczonych

Wskaźnik prezentuje procentowy udział aktywnych klientów bankowości mobilnej (takich, którzy na konto logują się przez urządzenie mobilne przynajmniej raz w miesiącu) w całej populacji posiadaczy rachunków osobistych w danym banku. Celem wyliczenia jest pokazanie, w jakim stopniu instytucje zaspokajają potrzeby swoich klientów w zakresie bankowości mobilnej. Zakładamy, że im bardziej odpowiada ona potrzebom klientów, tym więcej z nich korzysta z tej opcji i tym wskaźnik wyższy.

Liderem zestawienia w II kw. 2021 r. pozostał ING Bank Śląski. W jego przypadku już 69,4 proc. posiadaczy ROR-ów zarządza nimi za pośrednictwem bankowości mobilnej. Wygląda jednak na to, że w przypadku tej instytucji potencjał dalszego wzrostu wskaźnika, przynajmniej na razie, wyczerpuje się. W porównaniu z II kw. ubiegłego roku udział klientów mobilnych w ING wzrósł jedynie o 3,4 pkt. proc. Podobnie jest w mBanku, który znajduje się na drugiej pozycji. W jego przypadku wskaźnik znalazł się na poziomie 68,8 proc. To o 4,5 pkt. proc. więcej niż przed rokiem.

Przeczytajcie także: Compensa Życie wprowadza mobilne polisy

Spośród pozostałych banków na szczególną uwagę zasługuje sytuacja BNP Paribas, który uplasował się na pozycji trzeciej z wynikiem 59,3 proc., podczas gdy rok temu mógł się pochwalić wynikiem 31,3 proc. To najwyższy wzrost w całej stawce. W rankingu pojawił także nowy bank, czyli SGB. Dane dla Plus Banku są archiwalne, gdyż instytucja ta od dłuższego czasu nie odpowiada na ankiety wysyłane przez serwis cashless.pl. W zestawieniu brakuje także kilku innych instytucji, jak Citi czy Getin, które nie ujawniają swoich statystyk dotyczących np. liczby aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies