Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IKO oraz Moje ING mobile. To najlepiej oceniane aplikacje bankowe na polskim rynku

Z rankingu cashless.pl wynika, że z roku na rok klienci coraz wyżej oceniają bankowość mobilną dostarczaną przez instytucje z Polski

Już po raz piąty redakcja serwisu cashless.pl przygotowała prosty ranking polskich aplikacji bankowych, pokazujący poziom zadowolenia klientów z oprogramowania mobilnego dostarczanego przez poszczególne instytucje. Przypomnę, że o pozycji w rankingu decyduje ocena wystawiona aplikacji przez jej użytkowników, a jeśli jest taka sama – liczba oddanych na nią głosów (więcej głosów to wyższa pozycja w zestawieniu).

Przeczytajcie także: Ranking aplikacji bankowych 2020 r.

Z tak przygotowanego rankingu nie należy wyciągać wniosku, że aplikacja, która jest na pierwszym miejscu, jest bezwzględnie najlepsza na rynku. Pozycja w zestawieniu zależy od ocen wystawionych przez klientów danej instytucji. A ci mają często odmienne od pozostałych użytkowników bankowości mobilnej potrzeby, czy preferencje. Nie jest to więc grupa reprezentatywna.

Ranking przygotowany przez cashless.pl składa się z dwóch oddzielnych zestawień: dla aplikacji przygotowanych na urządzenia z systemem Android oraz iOS. W pierwszym z nich wygrywa IKO, czyli apka przygotowana przez PKO BP. To awans o jedną pozycję w porównaniu z ubiegłym rokiem. IKO posiada obecnie średnią ocenę w markcie Google Play wynoszącą 4,8 na 5 możliwych do zdobycia gwiazdek. O jedną pozycję awansowała także aplikacja mBanku (średnia ocen 4,7 pkt.). Spadek o dwie pozycje zanotowała natomiast aplikacja Moje ING mobile. Obecnie użytkownicy oceniają ją średnio na 4,7 pkt., podczas gdy przed rokiem ocena wynosiła aż 4,9 pkt.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza nowe udogodnienia dla firm

W zestawieniu aplikacji na urządzenia z Androidem zwracają uwagę duże awanse dwóch programów, a więc oferowanych przez Nest oraz BNP Paribas, które obecnie znajdują się na pozycjach odpowiednio 7. i 6, z ocenami na poziomie 4,6 pkt. Zaś największy spadek, o trzy pozycje, zanotowała aplikacja Millennium (obecnie na 8 miejscu w zestawieniu) i Credit Agricole (obecnie na pozycji 12). W porównaniu z poprzednimi latami z zestawienia wypadła aplikacja T-Mobile Usług Bankowych (bank został wchłonięty przez Alior). Pojawiła się za to nowa, należąca do SGB, która zadebiutowała w rankingu na pozycji 11 ze średnią ocen wynoszącą 4,3.

W przypadku rankingu programów na urządzenia z systemem iOS na pierwszej pozycji, podobnie jak przed rokiem, znalazła się aplikacja ING. Może pochwalić się średnią ocen wynoszącą 4,9 pkt., podczas gdy znajdujące się na drugim i trzecim miejscu aplikacje PKO BP i mBanku – 4,8 pkt. Na trzech czołowych pozycjach kolejność od roku się nie zmieniła. Natomiast na czwarte miejsce awansowała aplikacja BNP Paribas, która otrzymała średnią ocenę 4,7 pkt. To największy awans w zestawieniu aplikacji na iOS – w ubiegłym roku aplikacja GOmobile uplasowała się na pozycji 8. Podobnie jak w rankingu aplikacji na Anrdoida także i w zestawieniu dla urządzeń iOS nie ma już aplikacji TMUB. Jest za to SGB, z wynikiem 4,6 gwiazdki uplasowała się na pozycji 9.

Analizując historyczne wyniki rankingu rzuca się w oczy systematyczny wzrost ocen bankowości mobilnej na polskim rynku. W przypadku aplikacji na Androida pierwszy ranking przygotowaliśmy w 2017 r. Wówczas uśredniona ocena wszystkich aplikacji bankowych wynosiła 3,6 pkt. W 2019 r. wzrosła do 3,8 pkt. a w 2020 r. – do 4,1 pkt. Obecnie wynosi 4,2 pkt. Wzrost ocen notują także aplikacje na urządzenia z iOS, z poziomu 3,8 pkt. w 2019 r. do 4,2 pkt. obecnie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies