Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wprowadza nowe udogodnienia dla firm. Rachunek pomocniczy będzie można założyć w IKO lub iPKO

Instytucja zapewnia, że rachunek pomocniczy ułatwi uporządkowanie finansów firmy

PKO BP poinformował o wprowadzeniu kolejnych rozwiązań przydatnych w zarządzaniu firmą. Przedsiębiorcy mogą m.in. całkowicie zdalnie otworzyć rachunek pomocniczy w serwisie iPKO lub w aplikacji IKO. Na nowe konto można przelewać pieniądze z rachunku głównego i nimi zarządzać np. w sytuacji, gdy pracownicy korzystają z firmowych kart lub kiedy przedsiębiorca chce wyodrębnić rozliczenia z wybranymi kontrahentami.

Przeczytajcie także: Problemy klientów po debiucie Aion Banku

Bank wyjaśnia w komunikacie, że klienci zainteresowani nową usługą powinni w serwisie iPKO przejść do zakładki "Oferta" lub "Moje produkty", a następnie wybrać opcje "Otwórz nowe konto", "Rachunek pomocniczy dla firm", "Złóż wniosek". We wniosku trzeba wskazać firmę i konto główne, dla których zostanie otwarty nowy rachunek. Klient musi zaznaczyć rodzaj rachunku, wpisać jego nazwę i wybrać walutę. Warto dodać, że konto pomocnicze może być prowadzone w jednej z 22 walut obcych, dzięki czemu można do niego podpiąć kartę debetową z funkcją wielowalutową i nie płacić za przewalutowanie. Wniosek o otwarcie rachunku należy zatwierdzić narzędziem autoryzacji.

Instytucja informuje także o nowej zakładce w iPKO: "Biała lista VAT". Będą w niej archiwizowane weryfikacje kontrahentów i będzie z nich można pobrać raport. To przydatne dla podmiotów weryfikujących rachunki w rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Finansów. Opcja weryfikacji jest dostępna w trakcie tworzenia przelewów jednorazowych i podzielonej płatności (split payment) oraz zleceń stałych. Przy zlecaniu nowej operacji wystarczy kliknąć "Sprawdź, czy odbiorca jest na białej liście VAT".

Przeczytajcie także: Bankomatów w ciągu roku ubyło prawie tysiąc

PKO BP przygotował też promocję dla swoich klientów firmowych. Mogą oni pobrać w iPKO kod dający 50 proc. zniżkę na zakup e-podpisu mSzafir z limitem 1 tys. podpisów na rok. e-Podpis usprawnia obieg dokumentów w firmie i podpisywanie umów z partnerami biznesowymi. Dokumenty można podpisywać online na dowolnym urządzeniu. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść w zakładkę "Moja Firma" w iPKO i wybrać "mSzafir wygeneruj kod rabatowy". Następnie kod należy wpisać przy zakupie e-podpisu w sklepie online KIR. Promocja dla klientów firmowych PKO BP trwa do 31 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania puli kodów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies