Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pod przykrywką sklepu z ubraniami zbudowała piramidę finansową. Oszukała 60 osób na ponad 2 mln zł

Niektórzy z oszukanych przez zatrzymaną w Lublinie kobietę zaciągali nawet kilkusettysięczne kredyty, by zainwestować środki w intratny biznes

Komenda Miejska Policji w Lublinie poinformowała o zatrzymaniu 33-letniej kobiety, która jest podejrzewana o zbudowanie piramidy finansowej. Co ciekawe, swoją działalność "inwestycyjną" prowadziła pod przykrywką sklepu z odzieżą. Wśród oszukanych 60 osób na kwotę 2,3 mln zł znaleźli się m.in. jej znajomi oraz rodzina. Niektórzy z nich, aby zainwestować w biznes właścicielki "tekstylnego", zaciągali kilkudziesięcio-, a nawet kilkusettysięczne kredyty.

Przeczytajcie także: Ponad milion złotych ukradzione z bankomatów

Jak opisuje KMP w Lublinie, kobieta oferowała zyski w wysokości nawet 30 czy 40 proc. tygodniowo. Stworzyła legendę, jakoby były one możliwe dzięki inwestycjom na giełdzie i w kryptowaluty. Aby zwiększyć swoją wiarygodność, a także napędzić kolejnych klientów, kobieta początkowo wypłacała zyski finansowane z wpłat kolejnych inwestorów. Następnie przekonywała do ponownego ulokowania pieniędzy w swoim przedsięwzięciu. Swój proceder prowadziła od maja 2019 r.

Przeczytajcie także: Nowe dane o fraudach kartowych

Śledztwo w opisanej sprawie prowadzi Wydział do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Podejrzanej postawiono zarzuty prania pieniędzy w kwocie ponad 600 tys. złotych i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu, oszustw na kwotę 2,3 mln złotych oraz prowadzenia działalności pożyczkowej bez zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Jak to policja pisze w charakterystyczny dla siebie sposób, sprawa ma charakter rozwojowy, a obecnie badane są jeszcze inne, bliżej nieokreślone jej wątki.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies