Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Joanna Erdman wiceprezeską Polski Bezgotówkowej. Obowiązki obejmie 1 lipca

Po wejściu Erdman do władz fundacji zarząd Polski Bezgotówkowej będzie liczył cztery osoby

Joanna Erdman zostanie wiceprezeską fundacji Polska Bezgotówkowa. Stanowisko obejmie 1 lipca 2021 r. Nowa wiceprezes fundacji to postać z dużym doświadczeniem w zakresie bankowości cyfrowej, digitalizacji i rozwoju technologicznego. Swoją karierę bankową rozpoczęła w grupie Pekao, a od 2000 roku jest związana z mBankiem, którego jest również współzałożycielką. W ostatnim czasie sprawowała w tej instytucji funkcję dyrektor ds. projektów strategicznych w bankowości detalicznej. Wcześniej współtworzyła takie marki jak MultiBank, Orange Finanse, Blik, mojeID. Od czerwca 2018 r. do chwili obecnej pełni również funkcję przewodniczącej Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej Blika

Joanna Erdman wspierała strategicznie fundację Polska Bezgotówkowa od początku jej działania jako członek Rady Fundacji. Doradzała również w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council. W 2019 r. została uznana za najbardziej wpływową kobietę branży płatniczej w rankingu przygotowanym przez serwis cashless.pl.

Oprócz Joanny Erdman, w skład zarządu nowej kadencji wchodzą: Grażyna Ciurzyńska jako prezes i Paweł Widawski oraz Zbigniew Wiśniewski jako wiceprezesi. Z zarządu ustępuje natomiast dotychczasowy prezes fundacji Mieczysław Groszek.

Przeczytajcie także: Jan Emeryk Rościszewski prezesem PKO BP

Polska Bezgotówkowa to fundacja powołana do życia przez banki, organizacje płatnicze, takie jak Mastercard i Visa, oraz agentów rozliczeniowych (operatorzy terminali płatniczych) w 2017. Fundacja realizuje program rozwoju sieci akceptacji płatności elektronicznych m.in. w małych i średnich firmach. Przekazuje agentom rozliczeniowym środki na instalację terminali oraz rozliczane w nich transakcje bezgotówkowe. Firmy, które przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowały płatności kartami, mogą otrzymać od FPB do trzech terminali płatniczych na rok za darmo. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, z szacunków EY wynika, że bez działań fundacji byłoby dziś w Polsce o ponad 200 tys. terminali mniej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies