Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia trafiły do aplikacji Alior Mobile. Znajdziecie tam polisy turystyczne i mieszkaniowe

W najnowszej aplikacji Alior Mobile, po aktualizacji pojawiła się zakładka Ubezpieczenia

W sklepach Google Play oraz App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji Alior Mobile. W nowej wersji dodano zakładkę Ubezpieczenia, w której znajdziecie obecnie dwa rodzaje polis: mieszkaniowe od Link4 oraz turystyczne od PZU.

Przeczytajcie także: Telemedycyna jako dodatek do konta w Alior Banku

Użytkownik Alior Mobile, który chce skorzystać z oferty ubezpieczeniowej, wskazuje w apce interesujące go ubezpieczenie, a następnie jest przenoszony odpowiednio na stronę Link4 albo do serwisu mojePZU, gdzie przechodzi przez kolejne etapy zawierania umowy. W podobny sposób dostęp do oferty ubezpieczeniowej zapewniają również inne banki – prezentując ją w swojej bankowości elektronicznej, ale następnie przekierowując do serwisu ubezpieczyciela. Choć są i takie, np. mBank, które umożliwiają sfinalizowanie zakupu bez opuszczania systemu transakcyjnego czy apki banku. Więcej na ten temat w tekście: Które banki oferują ubezpieczenia w aplikacjach mobilnych. Przegląd rynku.

A w samej aplikacji Alior Mobile z czasem obok polis turystycznych i mieszkaniowych powinny pojawić się także ubezpieczenia komunikacyjne. Bank zapowiedział taki krok podczas wprowadzania polis komunikacyjnych do swojego serwisu transakcyjnego. W Alior Online kupić można OC, AC, assistance, NNW, a także ubezpieczenie szyb czy kluczyków, oferowane przez Link4. W ostatnim czasie bank pochwalił się również udostępnieniem w swoim serwisie ubezpieczenia dla kredytobiorców, przygotowanego przez PZU. Polisa chroni w razie nieszczęśliwych wypadku lub utraty pracy.

Przeczytajcie także: Polisy dla motocyklistów w Beesafe

Alior to jeden z banków należących do grupy PZU, a ta pochwaliła się wczoraj dobrymi wynikami po I kwartale tego roku. Rok wcześniej – w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. działalność bankowa negatywnie kontrybuowała do wyniku grupy (odpis na poziomie 516 mln zł), a już w I kwartale bieżącego roku ten segment wyszedł na plus i dołożył do wyniku netto 86 mln zł. Jak podkreślono, sprzedaż produktów ubezpieczeniowych przez banki z grupy podwoiła się rok do roku. W grupie PZU oprócz Aliora znajduje się również Pekao, a od strony ubezpieczeniowej – PZU, PZU Życie, Link4 i PZUW.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies