Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Alior Online można już kupić ubezpieczenia komunikacyjne. Nowość wkrótce także w aplikacji mobilnej banku

Ochronę dla klientów Aliora kupujących polisy cyfrowo dostarcza Link4

Alior Bank umożliwił zakup ubezpieczeń komunikacyjnych za pośrednictwem swojego serwisu internetowego Alior Online. Oferta ubezpieczeniowa została przygotowana we współpracy z Link4.

W bankowości internetowej Aliora znajdziecie ubezpieczenia OC i AC, a także assistance, ubezpieczenie szyb czy kluczyków oraz NNW. Za ochronę można zapłacić jednorazowo lub skorzystać z płatności ratalnych. Dokumenty ubezpieczeniowe są wysyłane na adres mailowy wskazany przez klienta. Przy pierwszym zakupie polisy w Alior Online Link4 oferuje 13 proc. rabatu.

Przeczytajcie także: Link4 kończy 18 lat

Aby poznać ofertę ubezpieczyciela, należy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wybrać sekcję "Oferty" i przejść do zakładki "Ubezpieczenia". Klient podaje numer rejestracyjny pojazdu oraz podstawowe informacje o samochodzie i jego właścicielu, a system automatycznie wylicza składkę.

Docelowo nowa funkcja ma zostać udostępniona również w bankowości mobilnej, a Alior Bank deklaruje, że oferta ubezpieczeń będzie systematycznie rozwijana.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w bankowości elektronicznej i mobilnej

O tym, że Alior Bank szykuje się do sprzedaży ubezpieczeń przez bankowość elektroniczną, mogliście przeczytać już jakiś czas temu w tekście: Banki szykują się na ofensywę ubezpieczeniową. Czy będzie nowe otwarcie w bancassurance? Krok ten wpisuje się też w niedawno ogłoszoną strategię grupy PZU, której Link4 jest częścią. Jednym z elementów nowej strategii jest bowiem zacieśnianie współpracy z bankami należącymi do grupy, czyli Pekao i właśnie Aliorem. Samo PZU zamierza zaś sprzedawać swoje ubezpieczenia komunikacyjne w Pekao.

Fot. freepik.com/diana.grytsku

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies