Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Kartą na tacę? Proszę bardzo. Parafia z Jastrzębiej Góry już korzysta z terminali od Polski Bezgotówkowej

Kartą na tacę? Proszę bardzo. Parafia z Jastrzębiej Góry już korzysta z terminali od Polski Bezgotówkowej

PISZEMY O TYM PIERWSI

Urządzenia pozwalają na bezgotówkowe ofiary na tacę oraz płatności w kancelarii parafialnej i kancelarii cmentarza

Terminal płatniczy w kościele w Polsce już widziałem. Jakiś czas temu opisywałem przykład warszawskiej parafii na Starym Mieście, w której kartą można płacić za prasę katolicką. Dotąd jednak nie udało mi się znaleźć w kraju takiego kościoła, który umożliwiałby bezgotówkowe ofiary na tacę, czy akceptował płatności kartami w zakrystii. Aż do dzisiaj.

Przeczytajcie także:  Oto elektroniczna taca w kościele

Jak się okazuje, do programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce prowadzonego przez fundację Polska Bezgotówkowa, przystąpiła właśnie parafia katolicka z Jastrzębiej Góry. Jak informuje na swoim profilu na Facebooku, dzięki terminalom obsługiwanym przez firmę Topcard można składać bezgotówkowe ofiary na tacę i wnosić inne płatności w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w kancelarii cmentarza parafialnego.

Informację tę potwierdziłem przed chwilą u źródła. W parafii powiedziano mi, że zdecydowano się przystąpić do programu realizowanego przez Polskę Bezgotówkową ze względu na wielu turystów przyjeżdżających do Jastrzębiej Góry szczególnie w sezonie letnim. Ludzie ci bardzo często nie mają przy sobie gotówki, a deklarują chęć złożenia datku, tyle że kartą. Od teraz będzie to już możliwe.

Przeczytajcie także:  W tym kościele już można płacić kartą

Okazuje się także, że kościół z Jastrzębiej Góry nie jest jedynym, w którym wkrótce pojawią się terminale POS. Biuro prasowe Polski Bezgotówkowej informuje, że o możliwość instalacji urządzeń w parafiach w ramach realizowanego przez nią programu pytało już kilku operatorów terminali. Po analizie regulaminów zdecydowano, że parafie mogą brać udział w projekcie fundacji. Z tego co wiem, wkrótce do kolejnego kościoła terminale dostarczy firma IT Card. Jej biuro prasowe potwierdza tę informację, choć na razie nie zdradza nazwy tej parafii.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.