Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już ponad 72 tys. mandatów opłaciliście kartą u policjantów. KIR chwali się szybką adaptacją terminali w radiowozach

KIR podał także, że do programu rozwoju sieci akceptacji kart w urzędach przystąpiła połowa z wszystkich uprawnionych do tego placówek administracji

Minął rok od uruchomienia przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (dawniej Ministerstwo Rozwoju) oraz KIR programu rozwoju sieci akceptacji kart w urzędach publicznych. W jego ramach urzędy gmin, miast, powiatów i województw mogą bezpłatnie korzystać z terminali dostarczanych przez firmę First Data Polska. W ramach tego samego projektu spółka eService zainstalowała niemal 2 tys. mobilnych POS-ów w radiowozach drogówki. Dziś KIR podsumowuje pierwszy rok funkcjonowania programu.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa rusza z kampanią reklamową

Jak zatem wynika z danych KIR-u, do tej pory do prowadzonego przez niego programu przystąpiło 1414 urzędów, czyli mniej więcej połowa wszystkich uprawnionych do korzystania z bezpłatnych terminali płatniczych. Umowy na używanie POS-ów oraz WebPOS-ów, czyli aplikacji pozwalającej przyjmować płatności Blikiem na komputerach pracowników administracji publicznej, podpisało 1165 urzędów.

Przeczytajcie także: Rekordowy kwartał dla cashbacku

Ciekawie prezentują się także dane transakcyjne. KIR podaje, że od początku funkcjonowania programu do końca kwietnia bieżącego roku w zainstalowanych dzięki niemu POS-ach przeprowadzono 448 tys. transakcji na łączną kwotę ponad 60 mln zł. Co ciekawe KIR donosi o dużej popularności płatności bezgotówkowych wśród kierowców przyłapanych przez policję drogową na wykroczeniach. Z możliwości opłacenia mandatu kartą u policjanta bezpośrednio na miejscu wykroczenia skorzystano już 72,2 tys. razy. Kwota opłaconych tak mandatów wynosi ok. 9,3 mln zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies