Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik w Pekao już tuż, tuż. Ruszył wewnętrzny pilot. Zobaczcie, jak będzie wyglądać nowa wersja PeoPay

Płatności Blik mają trafić dla aplikacji Pekao najpóźniej w maju

Wdrożenie Blika do aplikacji banku Pekao w II kw. bieżącego roku zapowiedziano kilka tygodni temu podczas specjalnej konferencji prasowej. Niedawno termin został dookreślony przy okazji startu nowej kampanii reklamowej Blika i związanej z nią loterii. Zapowiedziano tam, że system trafi do PeoPay przed 1 czerwca 2018 r.

Przeczytajcie także: Pekao podpisało umowę z operatorem Blika

I wydaje się, że termin ten jest realny. Jak bowiem poinformował na swoim profilu w portalu Linkedin Bartosz Zborowski, szef departamentu innowacji i płatności w Pekao, właśnie rozpoczęto wewnętrzny pilot Blika w aplikacji PeoPay. Zborowski opublikował też zdjęcie, na którym widać wersję apki z ikoną umożliwiającą generowanie kodów.

Jak deklarowali wcześniej przedstawiciele Pekao, reprezentowany przez nich bank zamierza wdrożyć większość funkcji oferowanych przez operatora Blika, a więc płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i internetowych, także w modelu one click, wypłaty z bankomatów oraz płatności cykliczne – bank będzie pierwszym na rynku, który zaoferuje to rozwiązanie. W późniejszym terminie pojawić się mają przelewy P2P, czyli na numer telefonu. Jeszcze w tym roku użytkownicy Blika mają zyskać możliwość dokonywania płatności w terminalach obsługiwanych przez Pekao.

Przeczytajcie także: Nowe konto i promocja od Pekao

Obecnie Blik dostępny jest dla klientów kilkunastu banków komercyjnych działających na polskim rynku. Większość osób posiadających rachunek osobisty może więc z tego rozwiązania korzystać. Niedawno możliwość taką dostali klienci Credit Agricole a wcześniej Raiffeisen Polbanku i BGŻ BNP Paribas. Większość transakcji blikowych odbywa się w środowisku e-commerce. W punktach stacjonarnych system nie cieszy się zbyt dużą popularnością ze względu na mniejszą wygodę korzystania w porównaniu z kartami bezstykowymi czy zbliżeniowymi płatnościami mobilnymi.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies