Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W tym warszawskim kościele można już płacić kartą. Choć na tacę dają tam wciąż gotówką

Czytelniczka Cashless wypatrzyła terminal u Dominikanów przy ul. Freta w Warszawie

Bezgotówkowa rewolucja postępuje w tempie szybszym niż mi się wydawało. Gdy kilka dni temu na Cashless pojawił się tekst o terminalach w diecezjach Kościoła anglikańskiego, przypuszczałem, że nieprędko podobnego newsa będę mógł przeczytać na temat kościołów w Polsce. Wyobraźcie więc sobie moje zdziwienie, gdy jedna z czytelniczek Cashless podesłała w ostatnią niedzielę takie oto zdjęcie:


To fotografia wykonana w kościele przy ulicy Freta 10 na warszawskim Starym Mieście. Terminal służy tam do przyjmowania płatności za sprzedawane katolickie książki i gazety. Na terminalu widać nazwę dostawcy urządzenia. To firma Hilltech. Odezwałem się więc do niej z prośbą o więcej informacji na temat "terminalizacji" polskich kościołów.

Przeczytajcie także: W tej toalecie już zapłacicie kartą

Okazuje się, że terminal dzierżawi wydawnictwo katolickie "W drodze", należące do Dominikanów. Za jego pomocą można więc płacić za publikacje wydawane przez tę instytucję. Terminal nie pozwala zatem na wnoszenie opłat z tytułu tacy czy innych posług świadczonych przez kapłanów. Wydawnictwo ma dzierżawić kilkanaście POS-ów, pracujących w różnych kościołach na terenie Polski.

Przeczytajcie także: Bankomaty staną przy kioskach z prasą

Co ciekawe Hilltech chwali się, że dostarcza terminale także do parafii. Z jego usług w tym zakresie ma korzystać już kilku proboszczów z województwa lubelskiego. W tym wypadku przy pomocy karty także nie można jeszcze złożyć datku na tacę. Urządzenie służy do wnoszenia opłat z tytułu innych posług zamawianych u kapłanów, jak np. chrzciny czy śluby.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies