Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To chyba pierwsze kantory, w których można płacić kartą. Terminale First Daty w placówkach Promes

Terminale staną w we wszystkich 25 kantorach sieci Promes, działającej na północy Polski

Władze firmy Promes twierdzą, że dzięki nawiązanej właśnie współpracy ze spółką First Data Polcard będą pierwszą w Polsce siecią kantorów wymiany walut, w których za dolary, euro czy funty będzie można zapłacić kartą bankową. W pierwszych trzech kantorach Promes terminale zaczną działać już jutro. Pilot potrwa trzy tygodnie a później siecią akceptacji płatności bezgotówkowych objęte zostaną wszystkie placówki Promes.

Przeczytajcie także: W Polsce działa już pół miliona terminali zbliżeniowych

Z deklaracji wiceprezesa spółki Michała Węsierskiego wynika, że Promes jest największą siecią kantorów stacjonarnych w północnej Polsce. Jej oddziały można znaleźć m.in. w Trójmieście, Słupsku czy Lęborku. Firma od dawna zabiegała o instalację POS-ów, bo domagali się ich klienci. Starania długo kończyły się jednak fiaskiem. – Zmagaliśmy się z brakiem zaufania ze strony agentów rozliczeniowych. Na szczęście udało nam się przekonać First Datę, że warto z nami współpracować – mówi przedstawiciel spółki Promes.

Przeczytajcie także: Gotówka już niepotrzebna do zakupu waluty

Dzięki wdrożeniu za waluty kupowane w kantorach Promes będzie można płacić nie tylko kartami bankowymi, ale także Blikiem oraz z wykorzystaniem mobilnych płatności zbliżeniowych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka tygodni temu płatności bezgotówkowe wprowadziła do swoich kantorów także wielkopolska sieć Pomarańczarnia. W tamtym wypadku zastosowano jednak nie tradycyjne terminale, tylko aplikację na smartfony Fastpass, umożliwiającą przyjmowanie płatności Blikiem.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies