Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
mytaxi wchodzi w drogę Uberowi w Warszawie. Wprowadza wspólne przejazdy, do 40 proc. tańsze od tradycyjnych

mytaxi wchodzi w drogę Uberowi w Warszawie. Wprowadza wspólne przejazdy, do 40 proc. tańsze od tradycyjnych

Korporacja taksówkowa rozpoczyna pilotaż rozwiązania przypominającego do złudzenia amerykański UberPool 

mytaxi rzuca rękawicę Uberowi i wchodzi na rynek ridesharingu. Teraz w Warszawie w aplikacji mytaxi można wybrać jedną z dwóch usług: tradycyjny przejazd taksówką lub match przypominający znany w USA UberPool. Jak to działa w praktyce? Jeśli w aplikacji wybierzecie usługę match, taksówkarz po drodze do miejsca docelowego może zabrać jeszcze jedną osobę. W zamian zapłacicie nawet o 40 proc. mniej niż za zwyczajny przejazd.

Jeśli jednak na trasie nikt się nie dosiądzie, to i tak cena przejazdu zostanie pomniejszona o 25 proc. W zamian trzeba się jednak liczyć z tym, że wydłuży się czas podróży (firma szacuje, że średnio o 5-7 minut), bo kierowca może wybrać dłuższą drogę, by zabrać kolejnego pasażera. Za taksówkę płacicie tak jak dotychczas, kartą podpiętą do aplikacji. 

Przeczytajcie także: W Warszawie wojna cenowa firm przewozowych

Przez pierwsze cztery tygodnie od startu nowej usługi, zamówienie współdzielonego przejazdu w aplikacji mytaxi będzie możliwe 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Potem firma przeanalizuje dane przewozowe i zdecyduje, jak rozwijać nowy koncept. mytaxi match jest dostępne prawie w całej Warszawie. Jeśli będziecie w zasięgu tej usługi, aplikacja wyświetli Wam dodatkową opcję.

Jeśli ktoś z Was korzystał za granicą z UberPool, to wie, że zamawiając przejazd trzeba wpisać w aplikacji liczbę osób, które zamierzacie zabrać ze sobą. To rozsądne, bo wtedy system wie, czy i ilu pasażerów kierowca może zabrać po drodze. mytaxi nie wymaga tych informacji, bo zakłada, że każdy zamawiający może pojawić się z jedną dodatkową osobą. Oznacza to, że w skrajnej sytuacji na tylnej kanapie samochodu będzie podróżować trójka pasażerów. W takim przypadku chyba trudno mówić o komforcie. To jednak drobna wada, którą – jak powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce Krzysztof Urbanek – na prośbę klientów łatwo można wyeliminować po zakończeniu pilotażu.

Przeczytajcie także: Ciekawy pomysł Traficar i IKEA

Nową usługę mytaxi kieruje przede wszystkim do młodych osób, które nie korzystają z taksówek, bo ich na to nie stać, a dla których wydłużenie trasy przejazdu nie stanowi problemu. To także grupa docelowa takich platform ridesharingowych jak Uber czy Taxify. Amerykanie już wiosną tego roku zapowiadali, że chcą wprowadzić w Warszawie swoją usługę UberPool, ale czekali na efekt skali. Nowa oferta mytaxi zapewne przyspieszy działania Ubera. 

 

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 756 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Revolutowi kryptowaluty niestraszne. Już pięć z nich można kupić i przechowywać w tej aplikacji

Do listy dostępnych walut cyfrowych bitcoin, litecoin i ethereum, właśnie dołączyły XRP i bitcoin cash

Play stawia na dodatkowe usługi, a wśród nich proponuje ochronę telefonu. Nowa oferta 360

Jedna z nowych usług operatora umożliwia pokrycie części kosztów związanych z naprawą smartfona, ale co ciekawe nie jest to ubezpieczenie

Google Pay wróciło na smartwatche polskich użytkowników

Najnowsza aktualizacja systemu Wear OS umożliwia korzystania z płatności zbliżeniowych na zegarkach w Polsce i Rosji

Dobra wiadomość dla użytkowników smartwatchy. Google Pay wróci na zegarki polskich klientów

W ciągu najbliższych tygodni Google Pay na smartwatchach będzie oficjalnie wspierany również w Polsce

Jednolity rynek finansowy. Kto skorzysta na nim najbardziej? Nie banki czy fintechy tylko konsumenci

Można się skarżyć na zbyt szeroki zakres europejskich regulacji, ale prawda jest taka, że to dzięki nim płacicie mniej za usługi telekomunikacyjne czy pocztowe. Jest szansa, że podobnie będzie na rynku produktów finansowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.