Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Mija 10 lat od debiutu kart zbliżeniowych na polskim rynku. Sprawdźcie swoją wiedzę na ich temat. Quiz Cashless

Polska jest jednym z kilku krajów na świecie, gdzie adaptacja technologii zbliżeniowej przebiega najszybciej

Dziś zapewne większość z czytelników Cashless ma w portfelu przynajmniej jedną kartę zbliżeniową. Udział plastików wyposażonych w tę technologię w całości wydawnictwa kart w Polsce powoli zbliża się bowiem do 100 proc. Podobnie zresztą jak w sieci akceptacji kart udział terminali płatniczych przygotowanych do akceptacji transakcji bezstykowych.

Przeczytajcie także: Co wiecie o aplikacjach banków? Quiz

A zaczynało się to wszystko tak, że był grudzień 2007 roku i pierwszy bank z Polski wprowadził na rynek kartę umożliwiającą płatności bezstykowe. Można było z niej korzystać w terminalach płatniczych tylko jednego agenta rozliczeniowego, przy czym urządzeń przystosowanych do nowej technologii było bardzo mało.

Przeczytajcie także: Co wiecie o bankomatach? Quiz

Ciekaw jestem, czy pamiętacie, do oferty której instytucji z Polski trafiły pierwsze zbliżeniówki, co przedstawiała umieszczona na nich grafika albo jak nazywa się symbol oznaczający technologię zbliżeniową. To kilka pytań, które znalazły się w dzisiejszym quizie wiedzy na temat kart zbliżeniowych. Zapraszam do zabawy.

Rozpocznij quiz

Zostaw komentarz

Zapisz się do newslettera

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.