Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji Allegro. Przyda się przy odbieraniu przesyłki z paczkomatu

Gdy przesyłka trafi do paczkomatu, aplikacja Allegro powiadomi o tym klienta i udostępni mu kody odbioru

Allegro informuje na swojej stronie, że klienci korzystający z jego aplikacji znajdą w niej kody odbioru przesyłki, którymi można otwierać skrytki w paczkomatach InPostu. Mowa zarówno o kodzie PIN, jak i kodzie QR. Są one tożsame z tymi dostarczanymi za pośrednictwem maila lub apki Inpostu. Nowość pojawiła się w zakładce Moje zakupy. Przy wybranym zamówieniu wystarczy kliknąć "szczegóły zakupu".

Przeczytajcie także: mBank szykuje kolejne nowości dla firm

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, należy wybrać z jedną z dwóch metod dostawy: Allegro Paczkomaty InPost lub Paczkomaty InPost. Kody pojawiają się w aplikacji, gdy przesyłka będzie gotowa do odbioru. Allegro zapewnia, że powiadomi użytkownika o tym fakcie za pośrednictwem aplikacji oraz maila. To tylko część nowości, które ostatnio wprowadziła spółka – o innych możecie przeczytać w tekście Allegro Ceny. Operator platformy obniży ceny niektórych produktów, a różnicę zwróci sprzedawcy.

Warto też przypomnieć, że niedawno gigant rodzimego e-commerce zaprezentował raport z wynikami za I kw. 2021 roku. Firma poinformowała m.in., że liczba aktywnych klientów przekroczyła 13,2 mln – to o 13,4 proc. więcej niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Spółka podtrzymała plan zainwestowania w tym roku 550-600 mln zł. Środki będą przeznaczane głównie na rozwój platformy oraz nowe rozwiązania logistyczne.

Przeczytajcie także: Mastercard ruszył z loterią w Bezcennych Chwilach

W serwisie cashless.pl możecie przeczytać, że Allegro uruchomi w tym roku własną sieć automatów paczkowych. Początkowo będzie ich 1,5 tys. Niedawno okazało się też, że firma rozbuduje sieć punktów, z których będzie można odbierać zakupy realizowane na platformie. Allegro Punkty mają ruszyć jeszcze w maju, a pierwszym partnerem będzie Kolporter.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies