Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Ceny. Operator platformy obniży ceny niektórych produktów, a różnicę zwróci sprzedawcy

Allegro zachęca też sprzedawców, by oferowali wysyłkę za granicę, i zaznacza, że ma coraz więcej klientów spoza Polski. Kolejne nowości w regulaminie platformy wchodzą w życie już w czerwcu

Allegro zapowiedziało wprowadzenie kolejnych zmian w swoich regulaminach. Jedną z ciekawszych jest informacja o rozszerzeniu od 1 lipca programu Allegro Ceny. Dzięki niemu niektóre oferty sprzedawców, którzy spełnią kryteria wskazane przez platformę, będą miały niższą cenę. Uczestnicy programu mogą liczyć na to, że Allegro automatycznie obniży ceny wybranych produktów, a po zakupie zwróci sprzedawcy równowartość obniżki. Jak zaznaczono, aby zwiększyć szansę, że oferta zostanie objęta obniżką, trzeba m.in. samemu ustawić atrakcyjną cenę produktu.

Przeczytajcie także: Allegro ma już 13,2 mln klientów

Z kolei dla osób, które mają w zwyczaju zwlekać z uregulowaniem należności po zamówieniu, istotna będzie informacja, że od 1 lipca będą miały mniej czasu na opłacenie zakupów. Zamiast dotychczasowych 60 dni zamawiający będzie miał 30 dni na zapłatę w przypadku licytacji, a 7 dni w przypadku pozostałych ofert. Po tym czasie zamówienie zostanie anulowane.

Niewątpliwie zaś pozytywnie należy odebrać decyzję Allegro, by rozdzielić maile o zmianach w regulaminie na te, które powinny trafić do kupujących, i te, które dotyczą tylko sprzedających. Od 8 czerwca maile o zmianie regulaminu istotnej z perspektywy sprzedających otrzymacie, jeśli w ciągu dwóch lat poprzedzających wysyłkę wiadomości mieliście aktywne co najmniej jedno ogłoszenie lub jedną ofertę na Allegro albo Allegro Lokalnie, bądź jeśli macie konto firmowe i zalogowaliście się na nie w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzięki temu kupujący nie będą spamowani przez serwis wiadomościami, które są ważne tylko dla sprzedających. Osoby, które nie są sprzedawcami, ale chcą mimo to otrzymywać informacje o wszystkich zmianach w regulaminie, powinny po 8 czerwca zaznaczyć odpowiednią zgodę w ustawieniach swojego konta.

Przeczytajcie także: Nie tylko automaty paczkowe, ale i Allegro Punkty

Platforma zapowiedziała również, że jeszcze w tym roku wprowadzi jeden standard zwrotu przedmiotu na Allegro, dzięki czemu obsługa ma być dla sprzedawcy mniej pracochłonna i kosztowna. Nowa Polityka zwrotów ma zacząć obowiązywać od października. Ale już od 1 sierpnia Allegro umożliwi automatyczny zwrot wpłaty dla kupującego, w przypadku gdy odda przedmiot.

Allegro przypomina także sprzedającym, że już wkrótce w każdej ofercie Allegro Smart! wystawionej na koncie firmowym musi być dostępna przynajmniej jedna forma dostawy kurierem. A także zachęca sprzedawców, by oferowali wysyłkę za granicę. Dzięki opcji Wysyłam z Allegro dostępnej na koncie firmowym nie muszą w tym celu podpisywać umowy z przewoźnikiem, bo za przesyłki zagraniczne rozliczą się bezpośrednio z platformą. Allegro pochwaliło się przy okazji, że co miesiąc przybywa kupujących spoza Polski, i zadeklarowało, że będzie się starać, by w przyszłości było ich znacznie więcej.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies