Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Elzab wprowadził do oferty mobilny kasoterminal. W urządzeniu wykorzystano sprzęt marki Verifone

Co ciekawe, nowy kasoterminal pracuje na systemie operacyjnym Android

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, Elzab wprowadził do swojej oferty kasoterminal K2 Pay Online. Potwierdzenie tej informacji można znaleźć na stronie internetowej zabrzańskiej firmy. Nowe urządzenie łączy funkcje kasy fiskalnej i terminala płatniczego, a przy tym jest przenośne. Nowość od Elzabu powinna więc najbardziej zainteresować np. właścicieli lokali gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, gabinetów lekarskich czy innych usługodawców, dla których mobilność jest atutem.

Przeczytajcie także: Pierwsza kasa wirtualna na terminal płatniczy

Do urządzenia fiskalnego dołączony został terminal Verifone, a dokładniej model Verifone Carbon Mobile 5. Co ciekawe, urządzenie wykorzystuje system operacyjny Android. Kasoterminal umożliwia przyjmowanie płatności za pomocą Google Pay i Apple Pay oraz oczywiście kartami – zarówno zbliżeniowo, jak i z wykorzystaniem mikroprocesorów lub pasków magnetycznych.

Elzab zapewnia, że kasoterminal jest wygodny w użyciu dzięki ekranowi dotykowemu oraz intuicyjnej aplikacji sprzedażowej. W ofercie abonamentowej firma proponuje korzystanie ze sprzętu za 109 zł miesięcznie, bez ponoszenia kosztów drukarki. Miesięczna opłata wyniesie zaś 89 zł, jeśli klient jednorazowo zapłaci 799 zł za urządzenie drukujące. Opłata aktywacyjna wynosi 99 zł przy umowie na 24 miesiące, przy dłuższym zobowiązaniu – 36-miesięcznym – klient jest z niej zwolniony.

Przeczytajcie także: PayTel nawiązał współpracę z firmą Dotykačka

Kasoterminal od Elzabu to kolejne na polskim rynku urządzenie tego typu. Prekursorem takiego rozwiązania był polski startup iPOS, który już kilka lat temu wdrożył produkt o nazwie iPOS Duet. Później zyskał naśladowcę w firmie eService, która przy współpracy z producentem urządzeń fiskalnych Posnet przygotowała urządzenie o nazwie Pospay. Więcej na ten temat w tekście Kasoterminal Pospay w sprzedaży od stycznia. Będzie kosztował 1699 zł netto.

Warto dodać, że od niedawna funkcjonują przepisy umożliwiające wydawanie e-paragonów, czyli elektronicznych potwierdzeń zakupów. W dalszej perspektywie oznacza to, że drukowanie papierowych paragonów nie będzie potrzebne, co otworzy drogę do rewolucji w fiskalizacji. Podobnie jak terminale płatnicze (już są testowane terminale aplikacyjne) kasy fiskalne będą mogły mieć formę aplikacji gotowej do zainstalowania np. na smartfonach. Zresztą pierwsze tego typu rozwiązania już są dostępne.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies