Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w Santanderze. Możecie już inwestować w akcje za pośrednictwem bankowości internetowej

Bank zapowiedział tę usługę na początku stycznia, a uruchomił ją w miniony weekend

Santander poinformował na swojej stronie internetowej, że w menu głównym bankowości internetowej udostępniono zakładkę Rachunek maklerski. Klienci korzystający już z usług biura maklerskiego banku mogą w tym miejscu przejść do serwisu Inwestor online bez dodatkowego logowania (w zależności od ustawień, instytucja może wymagać autoryzacji kodem SMS). A z kolei ci, którzy jeszcze nie mają rachunku maklerskiego, w nowej zakładce serwisu transakcyjnego znajdą formularz umożliwiający jego otwarcie.

Przeczytajcie także: TransferWise zmienia nazwę na Wise

Na temat nowego rozwiązania mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już na początku stycznia. Bank zapowiadał wdrożenie tego narzędzia, ale nie precyzował, kiedy to nastąpi. Deklaracje doczekały się obecnie realizacji, dzięki czemu inwestowanie w akcje będzie jeszcze łatwiejsze. Podobną integrację usług zaproponowały już wcześniej inne banki, w tym ING oraz mBank. Co ciekawe, klienci obu tych instytucji mieli w ostatnich tygodniach problemy z zalogowaniem się na swoje rachunki.

Przeczytajcie także: eDO App umożliwia odczytanie zbliżeniowo danych z paszportu

Inwestowanie na giełdzie wydaje się atrakcyjne, zwłaszcza teraz, gdy rekordowo niskie stopy procentowe praktycznie uniemożliwiają osiąganie zysków na lokatach. Decyzje o transakcjach muszą być jednak przemyślane, a inwestor powinien pamiętać, że ponosi ryzyko. Niedawno przypominał o tym mBank, który ostrzegł przed zakupem akcji niektórych amerykańskich firm. Klienci muszą też uważać na oszustów przekonujących w sieci, że są w stanie szybko pomnożyć pieniądze klientów na giełdach tradycyjnych lub tych kryptowalutowych. Zazwyczaj jest to oszustwo, które może się zakończyć utratą wszystkich oszczędności, a nawet zaciągnięciem kredytów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies