Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander udostępni nową usługę w serwisie transakcyjnym. Za jej pośrednictwem będzie można inwestować w akcje

Santander doda do swojego systemu zakładkę Rachunek maklerski. Ci, którzy jeszcze go nie mają, będą mogli go założyć i aktywować w bankowości elektronicznej

Santander zapowiedział w informacji skierowanej do klientów rychłe wdrożenie nowej funkcji w bankowości elektronicznej. Będzie to zakładka Rachunek maklerski. Klienci, którzy mają już taki rachunek w biurze maklerskim Santandera, będą mogli się do niego dostać bez dodatkowego logowania. Natomiast osoby, które chciałyby zacząć inwestować w akcje, będą mogły założyć rachunek maklerski za pośrednictwem bankowości elektronicznej Santandera. Nie podano jednak konkretnego terminu wdrożenia nowej usługi.

Przeczytajcie także: Awaria w biurze maklerskim mBanku

Integracja bankowości elektronicznej z serwisem umożliwiającym inwestycje w akcje i inne papiery wartościowe dostępne na giełdzie to usługa znana już z polskiego rynku. Takie rozwiązanie wdrożyło wcześniej kilka innych banków. Wśród nich są m.in. ING Bank Śląski i mBank. Oba miały ostatnio problemy techniczne z usługami maklerskimi, o czym mogliście przeczytać m.in. w tekście Kolejne kłopoty inwestorów. Tym razem z awarią zmaga się biuro maklerskie mBanku.

Przeczytajcie także: Pekao przejmuje Idea Bank

Inwestycje w akcje mogą wydawać się szczególnie atrakcyjne w dobie rekordowo niskich stóp procentowych, które uniemożliwiają osiąganie zadowalających odsetek na lokatach bankowych. Zanim jednak podejmiecie decyzję o zakupie akcji, pamiętajcie, że wiąże się to ze sporym ryzykiem utraty części, a czasem całości kapitału, o czym mogli się przekonać np. posiadacze akcji Idea Banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies