Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz.pl zapowiada nowości na 2021 rok. Pojawi się m.in. superaplikacja

Superaplikacja ma być programem integrującym usługi Cinkciarza oferowane dziś za pośrednictwem kilku różnych apek

Conotoxia Holding, do którego należą firmy Cinkciarz.pl i Conotoxia, posumował poprzedni rok i przedstawił plany na kolejne kwartały. Grupa zapowiada m.in. superaplikację integrującą usługi finansowe oferowane obecnie za pośrednictwem kilku różnych apek. Cinkciarz.pl planuje także umożliwić dodawanie wydawanych przez siebie kart do telefonów oraz smartwatchy za pomocą cyfrowych portfeli Apple Pay czy Google Pay. W komunikacie wspomina się też o możliwości ubiegania się o debet na karcie.

Przeczytajcie także: Revolut pomija terminale i wprowadza kody QR

W ramach nowości pieniądze z pożyczki będzie można przelać na kartę wielowalutową. Fintech zapowiedział płatności za pomocą PayPal oraz Apple Pay w Cinkciarz Pay dla klientów biznesowych. Grupa planuje także zmiany w segmencie przekazów pieniężnych, by zwiększyć ich dostępność oraz wygodę korzystania z usługi. Rozwój wymaga oczywiście finansowania i w tym przypadku nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji co do sposobu jego pozyskania, ale rozważane są opcje debiutu giełdowego lub znalezienia inwestora.

Podsumowując poprzedni rok, grupa podkreśliła, że rozwijał się zarówno segment detaliczny, jak i biznesowy. Obrót na transakcjach wymiany walut wzrósł o ponad 30 proc. w porównaniu do 2019 roku i osiągnął poziom 24,5 mld zł. Wartość transakcji w kategorii przekazów pieniężnych zwiększyła się z kolei o 87 proc. Ciekawie prezentują się dane dotyczące dynamiki przyrostu wartości transakcji wykonywanych kartami wielowalutowymi – w skali miesiąca było to średnio 350 proc.

Przeczytajcie także: Cinkciarz rozszerza ofertę e-sklepu

Spółka przypominała, że w ubiegłym roku rozpoczęła świadczenie przekazów pieniężnych z USA do Europy. Obecnie mieszkańcy 42 stanów mogą wykonywać przekazy online w 28 walutach. W serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać o udostępnieniu darmowej karty wielowalutowej (obsługuje 160 walut), która występuje w dwóch wariantach: fizycznym i wirtualnym. W ubiegłym roku wprowadzono także pożyczki wielowalutowe, w których klienci określają w jakiej walucie chcą się zadłużyć i jaka kwota ich interesuje.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies