Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut pomija terminale i wprowadza kody QR. Biznesowi klienci fintechu przyjmą płatności bezdotykowo

Opłata za korzystanie z nowej funkcji jest taka sama jak w przypadku wprowadzonej przez Revoluta w listopadzie w Wielkiej Brytanii a w grudniu 2020 r. w kilkunastu innych krajach własnej bramki płatniczej

Revolut udostępnił w aplikacji dla klientów biznesowych płatności za pomocą kodów QR. Klienci Revolut Business mogą już korzystać z nowego rozwiązania w: Polsce, Litwie, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Francji, Danii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Finlandii, Czechach, Estonii, Węgrzech, Słowenii, Słowacji, Norwegii i Luksemburgu.

Przeczytajcie także: W Mapach Google będzie można kupić bilet komunikacji miejskiej w Polsce

Brytyjski fintech opisuje także, w jaki sposób można skorzystać z nowej usługi. W aplikacji Revolut Business należy utworzyć prośbę o płatność i jako metodę ustawić kod QR, wybrać walutę, kwotę i opis płatności, a następnie okazać kod QR klientowi, aby mógł go zeskanować. Ten może zapłacić za pomocą Apple Pay, kart Visa lub Mastercard na swoim urządzeniu iOS lub Android.

Przeczytajcie także: Revolut wzmacnia szeregi

By włączyć funkcję płatności klienci Revoluta muszą zaktualizować aplikację do wersji 2.28 lub wyższej w sklepie iOS lub Android. Muszą też wystąpić o specjalne konto handlowe (Merchant Account) bezpośrednio ze swojego konta Revolut Business. Gdy wniosek pojawi się w systemie, zespół Revolut Business zapoznaje się z nim i kontaktuje z przedsiębiorcą, by poinformować o decyzji i dalszych krokach.

Opłata za korzystanie z nowej funkcji jest taka sama jak w przypadku wprowadzonej przez Revoluta w listopadzie w Wielkiej Brytanii a w grudniu 2020 r. w kilkunastu innych krajach własnej bramki płatniczej. O szczegółach pisałem w artykule Revolut: bramka płatnicza dla klientów Business teraz także w Polsce i 13 innych krajach

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies