Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion, bank Wojciecha Sobieraja, nawiązał współpracę z Form3. Co mu zapewni startup z Londynu?

Nowy projekt polskiego menedżera uruchomiono niespełna rok temu w Belgii

Brytyjski fintech Form3 poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że nawiązał współpracę z belgijską firmą Aion, czyli cyfrowym bankiem, który współtworzy Wojciech Sobieraj, jeden z najbardziej znanych na polskim rynku finansowym menedżerów, wieloletni prezes Aliora. Współpraca zakłada wdrożenie przez Aion rozwiązań płatniczych firmy z Londynu. Będą z nich korzystać klienci banku.

Przeczytajcie także: Z danych NBP wynika, że terminali płatniczych jest rekordowo dużo

Form3 to biznes budowany od 2016 roku i tworzący platformę technologii płatniczych w oparciu o natywne usługi chmurowe. Firma oferuje swoje rozwiązania zarówno bankom starego typu, jak i tzw. challenger bankom, działającym wyłącznie w formie cyfrowej. Londyński fintech deklaruje, że chce ułatwić potencjalnym partnerom dostęp do nowoczesnych rozwiązań, w tym skalowalnych systemów do monitorowania płatności i zarządzania nimi w modelu 24/7/365. Dzięki temu firmy takie jak Aion mogą się skupić na rozbudowie własnych narzędzi, wdrażaniu innowacji i obsłudze klientów.

Przeczytajcie także: Karol Sadaj, były szef Revoluta, przechodzi do Aiona

Aion wystartował pod koniec lutego 2020 roku i wykorzystuje do działania Vodeno, platformę baas (banking-as-a-service) z siedzibą w Warszawie. Bank działa w modelu subskrypcyjnym i w założeniu ma pomagać klientom oszczędzać pieniądze. Instytucja z belgijską licencją bankową i wspierana finansowo przez fundusz private equity Warburg Pincus, zapewnia, że chce wnieść na rynek nową jakość usług. Klienci mogą liczyć m.in. na wysokie oprocentowanie rachunków, brak ukrytych opłat czy indywidualne porady finansowe. Miesięcznie zapłacą za to 19 euro (około 86 zł).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies