Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Karol Sadaj przechodzi do Aiona. Były szef Revoluta będzie zarządzać w Polsce biznesem Wojciecha Sobieraja

Aion, cyfrowy bank z siedzibą w Brukseli, rozwijany m.in. przez Wojciecha Sobieraja, legendarnego twórcę Aliora, chce, by Sadaj przygotował instytucję do rozpoczęcia działalności w Polsce w 2021 r.

Karol Sadaj dołączył do zespołu zarządzającego Aion Banku, obejmując stanowisko Country Head Poland – poinformowało biuro prasowe instytucji. Jak czytam w nadesłanej do redakcji cashless.pl informacji prasowej, Sadaj będzie odpowiadał za rozwój oferty produktowej Aiona w Polsce oraz za stworzenie zespołu, który uruchomi usługi banku na tym rynku w 2021 r. Aion rozpoczął działalność w Belgii w marcu 2020 r., a za projektem stoi Wojciech Sobieraj, jeden z najbardziej znanych na polskim rynku menedżerów bankowych i dawny prezes Aliora.

Przeczytajcie także: Michał Bolesławski opuści fotel wiceprezesa ING

– Stworzyliśmy Aion Bank z przekonaniem, że bankowość musi być bardziej przejrzysta i zawsze mieć klienta w centrum uwagi. Cieszymy się, że możemy zaoferować nasze usługi w Polsce i że Karol poprowadzi nasze działania. Liczymy na doświadczenie Karola w rozwijaniu biznesu. Jestem pewien, że będzie idealnym uzupełnieniem naszego zespołu zarządzającego podczas wprowadzania nowych zasad bankowości do Polski i poza jej granice – powiedział Wojciech Sobieraj, prezes Aion Banku.

Natomiast Karol Sadaj jest w Polsce znany przede wszystkim jako współautor sukcesu Revoluta nad Wisłą. Za jego kadencji jako country managera brytyjski fintech zdobył w Polsce ponad 1 mln klientów. – Gdy Wojciech Sobieraj podzielił się ze mną wizją Aion Banku, bez wahania skorzystałem z okazji, aby z nim współpracować i pomóc w rozwoju działalności Aiona w Polsce. Pasjonuje mnie budowa marek, ale przede wszystkim wierzę w to, co Aion stara się osiągnąć, by zmienić bankowość – mówi Sadaj. Dodaje, że większość Polaków uważa, iż bankowość jest skomplikowana, czasochłonna i kosztowna. A jego zdaniem Aion oferuje coś innego. – Jestem przekonany, że Aion zmieni sposób myślenia Polaków o bankowości – podsumowuje Sadaj.

Przeczytajcie także: Revolut szuka szefa w Polsce

Jak już wspomniałem, poprzednio Sadaj odpowiadał za wprowadzenie na rynek i rozwój działalności Revoluta w Polsce. Wcześniej był tu dyrektorem marketingu Ubera oraz zajmował stanowiska: Industry Manager w Google i brand manager w PepsiCo.

Aion oferuje swoje usługi w trybie subskrypcji. Za w pełni funkcjonalne konto trzeba zapłacić miesięcznie 19 euro. To sporo, ale w zamian otrzymuje się darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie bez limitów kwotowych, karty, którymi można płacić w wielu walutach bez kosztów wymiany pieniędzy, bezpłatne przelewy krajowe i zagraniczne, w tym przelewy natychmiastowe SEPA, atrakcyjnie oprocentowane konta oszczędnościowe oraz interesujące narzędzia inwestycyjne. Bank działa dzięki licencji wydanej przez Narodowy Bank Belgii oraz EBC. Dlatego lokowane w nim pieniądze są objęte gwarancjami do kwoty 100 tys. euro.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies