Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Oto Aion, kolejny bank Wojciecha Sobieraja. Zobaczcie, co nowego wymyślił twórca Aliora

Aion Wojciecha Sobieraja ma działać w modelu subskrypcyjnym

W Belgii wystartował Aion – cyfrowy bank, na którego czele stoi Wojciech Sobieraj, jeden z najbardziej znanych na polskim rynku menedżerów bankowych. Mowa o cyfrowej instytucji rozwijanej przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus. Bank ma działać w modelu subskrypcyjnym i wykorzystywać sztuczną inteligencję.

Przeczytajcie także: Alior traci ważnego wiceprezesa. Z banku odchodzi Mateusz Poznański

Jak donosi serwis Finextra, Aion w przeciwieństwie do innych banków nie będzie pobierał opłat za różne usługi – zamiast tego klienci muszą się przygotować na comiesięczną opłatę wynoszącą 19 euro (przy dzisiejszym kursie to ok. 80 zł). Przez trzy miesiące usługę można testować za darmo. Wojciech Sobieraj przekonuje, że misją jego nowego biznesu jest zmiana sposobu, w jaki prowadzona jest bankowość. Oznacza to m.in. odejście od próby zwiększania sprzedaży i maksymalizacji zysków z pojedynczego klienta.

Obok tradycyjnych usług bankowych Aion ma zaproponować swoim "członkom" narzędzie oparte o sztuczną inteligencję. Rozwiązanie o nazwie MoneyMax ma pomagać klientom zadbać o codzienne wydatki znajdując najlepsze oferty zakupowe. Pomoże też w przypadku zarządzania oszczędnościami oraz inwestowania. Bank zaoferuje także klientom usługę konsjerża.

Przeczytajcie także: Alior będzie zwracał pieniądze klientom. Zarezerwował na ten cel 186 mln zł

Warto przypomnieć, że doniesienia na temat tego projektu pojawiły się już w lipcu ubiegłego roku. Nie było wówczas wiadomo, jak będzie się nazywać nowy bank (obok nazwy Aion pojawiała się Aurora). Z kolei pod koniec października w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że w KRS zarejestrowany został oddział belgijskiego Banca Monte Paschi Belgio, którego nazwę parę dni później zmieniono na Aion. Niektórym nazwa będzie się pewnie kojarzyć z bankiem Alior, którego Wojciech Sobieraj był jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies