Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior będzie zwracał pieniądze klientom. Zarezerwował na ten cel 186 mln zł

Zwroty dotyczyć będą tych klientów Aliora, którzy przedterminowo spłacili pożyczki i kredyty gotówkowe

Alior poinformował we wczorajszym komunikacie o zawiązaniu kolejnej rezerwy w wysokości 186 mln zł na zwroty pieniędzy klientom spłacającym przedterminowo pożyczki i kredyty konsumenckie. Wcześniej, bo jesienią ubiegłego roku, bank zawiązał już na ten cel inną rezerwę, która miała pomniejszyć ubiegłoroczny zysk netto o ponad 80 mln zł.

Przeczytajcie także: Alior traci ważnego wiceprezesa

Działanie Aliora to konsekwencja wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z września 2019 r. – tzw. małego TSUE. Zgodnie z nim instytucje kredytowe zostały zobowiązane do zwrotu klientom przedterminowo spłacającym swoje zobowiązania z tytułu kredytów konsumenckich, proporcjonalnej części kosztów związanych z udzieleniem finansowania. Wyrok dotyczy kredytów udzielonych po 18 grudnia 2011 roku.

Przeczytajcie także: Alior i dwa inne banki, inwestują w Autenti

Z tego co się orientuję to na razie nie wiadomo jakie zasady składania wniosków o zwroty zostaną przyjęte przez Alior. Część konkurencyjnych instytucji już je ustaliła. Na przykład klienci Pekao mogą składać wnioski w tej sprawie odwiedzając dowolny oddział banku. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Spłaciliście kredyt przed terminem w Pekao? Należy się Wam zwrot prowizji. Zasady zwrotów dla niektórych klientów opublikował już także BNP Paribas. Więcej o tym w tekście Uwaga klienci BNP Paribas. Bank będzie zwracać prowizje po przedterminowej spłacie pożyczki.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies