Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I znowu podwyżki na Allegro. Od stycznia przyszłego roku rosną opłaty w kilkunastu kategoriach

Allegro zapowiedziało też szereg innych zmian w swojej ofercie, które wprowadzi na początku 2021 r.

Allegro przypomina, że od 4 stycznia zacznie pobierać od sprzedających opłatę za wysyłkę do paczkomatów zamówień składanych w ramach Allegro Smart. Dotychczas sprzedający nie ponosili kosztów wysyłki, jeśli klient wykupił pakiet Allegro Smart i wybrał jedną z opcji dostawy dostępnych w ramach tej usługi. Wkrótce się to zmieni. Posiadacz pakietu Smart nadal nie będzie płacił za wysyłkę poszczególnych zamówień, natomiast ich koszt zostanie rozłożony między Allegro a sprzedającego. Przy zamówieniach do 100 zł sprzedawcy zostanie doliczone 0,99 zł do rachunku za usługi Allegro, a przy zamówieniach powyżej 100 zł będzie to 1,99 zł. O tej zmianie w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już jakiś czas temu.

Przeczytajcie także: Inpost trafi na giełdę w Amsterdamie?

Na osłodę Allegro proponuje zwolnienia z opłaty za wysyłkę do paczkomatu, jeśli sprzedawca przystąpi do Programu Szybkich Dostaw, który rusza również 4 stycznia. Aby skorzystać z ulgi, 95 proc. przesyłek musi trafiać do klienta następnego dnia.

Platforma zapowiedziała również, że zmieni opłaty za sprzedaż na kontach firmowych w działach: Elektronika, Moda, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Zdrowie, Kultura i rozrywka, Sport i turystyka, Motoryzacja, Kolekcje i sztuka, Firma i usługi. Podwyżki prowizji będą różne w poszczególnych kategoriach. Zmiany wejdą w życie 20 stycznia, a z ich szczegółami można zapoznać się na stronie Allegro. Dla przykładu w dziale Elektronika, w podkategorii Fotografia prowizja od sprzedaży wzrośnie z 6 do 6,5 proc., w dziale Moda w podkategorii Biżuteria opłata zostanie podniesiona z 10 do 12 proc., a w dziale Zdrowie w podkategorii Medycyna naturalna prowizja zostanie podniesiona z 10 do 11 proc.

Przeczytajcie także: mPay wchodzi w pożyczki

Przy okazji Allegro informuje również o wprowadzeniu kilku innych zmian. Jedną z ciekawszych jest udostępnienie bota, który będzie odpowiadał na niektóre pytania od klientów. Automatyczna odpowiedź zostanie udzielona, np. na zapytanie o status przesyłki lub przy innych wątpliwościach klientów, które mogą zostać rozwiane na podstawie posiadanych przez Allegro danych na temat przebiegu transakcji, płatności oraz na postawie opisu oferty. Bot zacznie działać 4 stycznia.

Warto również wspomnieć, że już teraz klienci, którzy zechcą wykupić usługę Allegro Smart, mogą za nią zapłacić środkami z Allegro Pay. Planowane jest też podniesienie limitu środków, które można wykorzystać na zakupy z Allegro Pay – do 4200 zł. Ta metoda płatności zostanie również wkrótce udostępniona w ofertach sprzedających z kontem zwykłym. Z opisem usługi Allegro Pay możecie się zapoznać tutaj.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies