Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I znowu podwyżki na Allegro. Od stycznia przyszłego roku rosną opłaty w kilkunastu kategoriach

Allegro zapowiedziało też szereg innych zmian w swojej ofercie, które wprowadzi na początku 2021 r.

Allegro przypomina, że od 4 stycznia zacznie pobierać od sprzedających opłatę za wysyłkę do paczkomatów zamówień składanych w ramach Allegro Smart. Dotychczas sprzedający nie ponosili kosztów wysyłki, jeśli klient wykupił pakiet Allegro Smart i wybrał jedną z opcji dostawy dostępnych w ramach tej usługi. Wkrótce się to zmieni. Posiadacz pakietu Smart nadal nie będzie płacił za wysyłkę poszczególnych zamówień, natomiast ich koszt zostanie rozłożony między Allegro a sprzedającego. Przy zamówieniach do 100 zł sprzedawcy zostanie doliczone 0,99 zł do rachunku za usługi Allegro, a przy zamówieniach powyżej 100 zł będzie to 1,99 zł. O tej zmianie w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już jakiś czas temu.

Przeczytajcie także: Inpost trafi na giełdę w Amsterdamie?

Na osłodę Allegro proponuje zwolnienia z opłaty za wysyłkę do paczkomatu, jeśli sprzedawca przystąpi do Programu Szybkich Dostaw, który rusza również 4 stycznia. Aby skorzystać z ulgi, 95 proc. przesyłek musi trafiać do klienta następnego dnia.

Platforma zapowiedziała również, że zmieni opłaty za sprzedaż na kontach firmowych w działach: Elektronika, Moda, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Zdrowie, Kultura i rozrywka, Sport i turystyka, Motoryzacja, Kolekcje i sztuka, Firma i usługi. Podwyżki prowizji będą różne w poszczególnych kategoriach. Zmiany wejdą w życie 20 stycznia, a z ich szczegółami można zapoznać się na stronie Allegro. Dla przykładu w dziale Elektronika, w podkategorii Fotografia prowizja od sprzedaży wzrośnie z 6 do 6,5 proc., w dziale Moda w podkategorii Biżuteria opłata zostanie podniesiona z 10 do 12 proc., a w dziale Zdrowie w podkategorii Medycyna naturalna prowizja zostanie podniesiona z 10 do 11 proc.

Przeczytajcie także: mPay wchodzi w pożyczki

Przy okazji Allegro informuje również o wprowadzeniu kilku innych zmian. Jedną z ciekawszych jest udostępnienie bota, który będzie odpowiadał na niektóre pytania od klientów. Automatyczna odpowiedź zostanie udzielona, np. na zapytanie o status przesyłki lub przy innych wątpliwościach klientów, które mogą zostać rozwiane na podstawie posiadanych przez Allegro danych na temat przebiegu transakcji, płatności oraz na postawie opisu oferty. Bot zacznie działać 4 stycznia.

Warto również wspomnieć, że już teraz klienci, którzy zechcą wykupić usługę Allegro Smart, mogą za nią zapłacić środkami z Allegro Pay. Planowane jest też podniesienie limitu środków, które można wykorzystać na zakupy z Allegro Pay – do 4200 zł. Ta metoda płatności zostanie również wkrótce udostępniona w ofertach sprzedających z kontem zwykłym. Z opisem usługi Allegro Pay możecie się zapoznać tutaj.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies