Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne zmiany na Allegro. Sprzedających czekają opłaty za paczkomaty w ramach Allegro Smart

Nowością będzie także opcja nadawania pracownikom dostępu do wybranych modułów konta

Allegro informuje na swojej stronie o najbliższych zmianach w regulaminie. Będą one wprowadzane w trzech turach: 4 i 14 grudnia, a także 4 stycznia 2021 roku. Wydaje się, że najważniejsza nowość to przeniesienie na sprzedawców części kosztów przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart. Od przyszłego roku do rachunku sprzedającego na platformie doliczona zostanie opłata: 0,99 zł dla zamówień poniżej 100 zł oraz 1,99 zł dla zamówień od 100 zł.

Przeczytajcie także: Inpost na sprzedaż. Wśród zainteresowanych Allegro

Allegro Smart to program lojalnościowy, w ramach którego można m.in. zamawiać produkty bez dodatkowych opłat za dostawę. Warunek to zakupy za min. 40 zł przy dostawie do punktu odbioru lub 100 zł przy dostawie kurierem. Standardowa cena pakietu wynosi 8,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie. Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że potentat handlu w polskim internecie przygotował specjalną ofertę dla studentów. Mogą oni zamówić pakiet Smart na pół roku za darmo. Po tym okresie zapłacą 20 proc. mniej niż pozostali klienci. Listę dodatkowych bonusów znajdziecie pod tym adresem.

Z kolei 14 grudnia pojawi się możliwość nadawania pracownikom dostępu do poszczególnych części konta Allegro. Dotyczy to formularza wystawiania, zakładki Moje oferty oraz zakładki Zamówienia. Uprawnienia będzie można ustawiać w nowej zakładce w Moje Allegro, właściciel konta może je w każdej chwili zablokować lub zmienić.

Przeczytajcie także: Zamówienia w abonamencie Allegro Smart opłacicie przy odbiorze

Ponadto 4 stycznia Allegro startuje z Programem Szybkich Dostaw, który potrwa do końca przyszłego roku i zachęca sprzedających, by realizowali szybką wysyłkę. Z jednej strony ma to zwiększyć atrakcyjność ich oferty, z drugiej strony serwis oferuje bonusy na zachętę – można otrzymać do 3,99 zł brutto za paczkę, a kwotę tę firma, która niedawno zadebiutowała na giełdzie, uwzględni na rachunku za świadczone usługi. Allegro podkreśla, że aby wziąć udział w programie, nie trzeba się nigdzie zgłaszać – wystarczy to zadeklarować i zrealizować szybką wysyłkę. Szczegóły tego rozwiązania oraz pozostałe nowości wprowadzane przez Allegro znajdziecie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies