Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy insurtech na polskim rynku. Clicket umożliwia zakup polisy przez aplikację webową, a wkrótce również mobilną

W ofercie Clicketa znajdują się ubezpieczenia NNW, turystyczne i kosztów leczenia, przygotowane przez Axę Assistance

Na rynku ubezpieczeniowym pojawił się nowy startup zajmujący się sprzedażą polis – Clicket. To polskie przedsięwzięcie, którego twórcy wzięli sobie za cel uproszczenie klientowi wyboru i zakupu ubezpieczeń przez internet. Na razie produkty oferowane są przez stronę internetową clicket.pl, ale wkrótce ma również powstać aplikacja mobilna. Na stronie znajdują się już nawet odpowiednie odnośniki do Google Play i AppStore, natomiast na razie nie widzę aplikacji w żadnym z tych sklepów.

Przeczytajcie także: Cashless Insurtech Live: zdalna sprzedaż ubezpieczeń

Za pomocą Clicket można kupić ubezpieczenia przygotowane przez Axę Assistance: NNW, turystyczne oraz kosztów leczenia dla cudzoziemców przebywających w Polsce. W planach jest poszerzenie oferty o kolejne rodzaje ochrony, a także o produkty finansowe i zakupowe. Rozwiązanie powstało z myślą o młodych klientach, w tym studentach, którzy – w ocenie twórców Clicketa – często rezygnują z zakupu ubezpieczenia ze względu na procedury, koszty oraz niedostosowany do ich potrzeb model dystrybucji. Aplikacja ma zaś dać im możliwość ubezpieczenia się w kilka minut, w prosty i intuicyjny sposób. Aby skuteczniej dotrzeć do swojej grupy docelowej, startup nawiązuje współpracę z samorządami i organizacjami oraz uczelniami wyższymi.

Osoby zainteresowane zakupem mogą na stronie wybrać produkt oraz odpowiadający im wariant ubezpieczenia, następnie muszą wypełnić krótki formularz, po czym zostają przekierowane do płatności obsługiwanej przez Stripe. Niezbędne dokumenty oraz polisę otrzymają mailem. Ubezpieczyć się można z dowolnego miejsca na świecie o każdej porze. Rozwiązanie zostało opracowane w ramach programu akceleracyjnego AccelUp realizowanego przez Accelpoint.

Przeczytajcie także: Polisy Beesafe można kupić w Porówneo

Warto wspomnieć, że to kolejna w ostatnim czasie inicjatywa, która ma ułatwić zakup ubezpieczeń przez internet. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, pod koniec września wystartował insurtech Beesafe, który zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjnych oraz związanych z miejską mobilnością.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies