Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
5 najciekawszych i metalowych kart dla Polaka. Nie musicie zarabiać milionów, aby mieć jedną z nich

Na wydawanie metalowych kart płatniczych decyduje się coraz więcej fintechów i banków

Metalowe karty płatnicze nie są zupełną nowością na polskim rynku. Już dobrych kilka lat temu karty takie były wydawane m.in. przez należącą do Idea Banku markę Lion’s Bank. Instytucja współpracowała przy tym m.in. z włoskim producentem samochodów Maserati. Możecie przeczytać o tym w tekście Nie macie maserati? To może chcecie kartę z jego logo?

Przeczytajcie także: Vivid Money zebrał pieniądze na rozwój biznesu

Lion’s Bank zniknął z polskiego rynku podobnie jak wydawane przez niego karty. Zresztą na korzystanie z nich mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi klienci tej instytucji. Ale dziś nie trzeba zarabiać kokosów czy posiadać milionów, aby z metalowych kart korzystać. Choć niektóre banki, jak opisany poniżej PKO BP, metalowe karty oferują tylko użytkownikom private bankingu, to są wydawcy, którzy takich warunków nie stawiają.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadza metalową kartę na polski rynek

Poniżej znajdziecie zestawienie pięciu najciekawszych, metalowych kart dostępnych obecnie dla klientów z Polski. Na świecie, w tym w Europie, instytucji wydających karty metalowe jest oczywiście więcej. Warto choćby wspomnieć o holenderskim Bunq czy brytyjskim Monzo.

Curve

W marcu 2020 r. brytyjski fintech zdecydował się udostępnić swoją metalową kartę klientom z większości europejskich rynków, w tym Polakom. Za przyjemność jej posiadania trzeba zapłacić 14,99 funta miesięcznie. W zamian fintech oferuje szereg udogodnień niedostępnych dla korzystających z podstawowej wersji usługi, czyli Curve Blue.

Przeczytajcie także: Bunq wprowadził płatności Google Pay

Użytkownicy Curve Metal mogą wybrać kartę z logo Mastercard w jednym z trzech kolorów, dostaną 1-proc. moneyback, czyli zwrot części wydatków, korzystne kursy przeliczania walut bez limitu kwotowego, darmowe wypłaty z bankomatów do 600 funtów miesięcznie, ubezpieczenie w podróży, ubezpieczenie smartfona, dostęp do saloników lotniskowych, ubezpieczenie wynajmowanych pojazdów itd.

N26

N26 to niemiecki fintechowy bank, od kilku lat obsługujący także klientów z Polski. Aby korzystać z jego karty metalowej, trzeba płacić 16,90 euro miesięcznie. W tej cenie otrzymuje się wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie, priorytetowe wsparcie w call center, możliwość korzystania z ofert specjalnych czy utworzenie do dziesięciu kont Spaces, które stanowią ciekawy pomysł na oszczędzanie pieniędzy. Więcej na ten temat w tekście Tak powinny być zorganizowane konta oszczędnościowe w każdym banku. N26 uruchamia Spaces.

PKO BP

Od niedawna w ofercie PKO BP znajduje się metalowa karta Visa Infinite. Niestety, w odróżnieniu od opisanych wyżej produktów, jest kierowana do najzamożniejszych klientów, posiadających co najmniej milion złotych oszczędności zdeponowanych w PKO BP. Karta wykonana jest z wolframu i waży ok. 18 gramów. Dane posiadacza są grawerowane laserem na rewersie, dzięki czemu napisy będą odporne na ścieranie. Na karcie nie ma paska na podpis.

Przeczytajcie także: PKO BP oferuje metalową kartę Visa

Obecnie z karty PKO Infinite korzysta ponad 1,5 tys. użytkowników, którzy mogą się cieszyć również z innych przywilejów kierowanych do klientów z segmentu bankowości prywatnej, jak np. dodatkowe ubezpieczenia czy pomoc osobistego doradcy w zarządzaniu finansami.

Revolut

Revolut był zdaje się pierwszym fintechem, który wprowadził na polski rynek metalowe karty. Początkowo były one wydawane przy współpracy z organizacją Mastercard, a później także z Visą. Karta kosztuje 49,90 zł miesięcznie lub 500 zł przy jednorazowej wpłacie za cały rok. Warto przeczytać regulamin usługi, bo za wcześniejsze anulowanie rocznej subskrypcji przewidziano dotkliwe kary.

W ramach planu Metal klient otrzymuje pakiet dodatkowych usług, a więc np. moneyback w wysokości 1 proc. za zakupy poza Europą i 0,1 proc. na Starym Kontynencie, trzy razy większy niż standardowo miesięczny limit wypłat bez prowizji z bankomatów na całym świecie, zniżki za korzystanie z saloników lotniskowych oraz ubezpieczenie medyczne podczas podróży.

Vivid Money

Vivid Money to młody, niemiecki startup, współpracujący z fintechem Solarisbank. Klientom, także w Polsce, oferuje bezpłatne konto wraz z metalową kartą debetową. W pakiecie są także przelewy SEPA, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie i możliwość założenia kilkudziesięciu kont walutowych czy korzystania z kantoru walutowego.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies