Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Młody konkurent Revoluta zebrał duże pieniądze od inwestorów. Vivid Money jest już wyceniany na 100 mln euro

Niemiecki fintech oferuje wiele darmowych usług i rozwinięty program moneyback

Startup Vivid Money, o którym zrobiło się głośno w ostatnich miesiącach, pozyskał od inwestorów (przewodził im Ribbit Capital) 15 mln euro. Dzięki temu młoda niemiecka firma jest już wyceniana na 100 mln euro. Dużo, jeśli weźmie się pod uwagę wiek tego biznesu. Należy jednak zaznaczyć, że twórcy fintechu, Alexander Emeshev oraz Artem Yamanov, wcześniej zatrudnieni w banku Tinkoff, nie chcą samodzielnie tworzyć całej infrastruktury.

Przeczytajcie także: Allianz upraszcza zasady zgłaszania szkód komunikacyjnych

Vivid Money powstaje przy współpracy z innym, niemieckim fintechem, czyli Solarisbankiem. Ten działa już od kilku lat, posiada licencję bankową i oferuje innym podmiotom platformę, na której można tworzyć challenger banki (fintechy stawiające czoła tradycyjnym instytucjom bankowym). Co ważne, zapewnia on gwarancję depozytom do 100 tys. euro. Drugim partnerem młodego biznesu jest Visa. Vivid Money to przede wszystkim aplikacja mobilna, ale jej użytkownik otrzymuje też metalową kartę debetową i może korzystać z Apple Pay i Google Pay.

Do dyspozycji klientów jest portfel elektroniczny umożliwiający przechowywanie środków czy wykonywanie przelewów (obie funkcje są darmowe). Firma przekonuje, że jej aplikacja pozwala w prosty sposób śledzić wydatki i blokować np. niechciane subskrypcje oraz zarządzać finansami. Do tego każdy użytkownik może tworzyć subkonta (z własnym numerem w standardzie IBAN) i udostępniać je innym osobom. Na swojej stronie internetowej startup zapewnia, że niebawem do dyspozycji klientów będą także narzędzia inwestycyjne.

Przeczytajcie także: PayU nawiązało współpracę ze Smartney

Fintech przyciąga klientów rozwiniętym programem moneyback, w którym można zdobyć do 10 proc. zwrotu wydatków. Aplikacja jest w pełni darmowa w pakiecie Standard. Twórcy przewidzieli też pakiet Prime, w którym pierwsze trzy miesiące są darmowe, a potem klient płaci 9,90 euro miesięcznie. Daje to jednak szereg bonusów, m.in. w programie moneyback. Użytkownik konta Prime może też za darmo wypłacać większe sumy z bankomatów i ma do dyspozycji więcej walut w wirtualnym kantorze. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies