Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już jest nowa karta od Revoluta. To metalowo-plastikowa hybryda, którą można płacić zbliżeniowo 

Od ręki mogą ją zamówić wyłącznie dotychczasowi użytkownicy Premium. Klienci korzystający z darmowego konta Standard wpiszą się na listę oczekujących

W ubiegłym tygodniu serwis Cashless informował Was, że zbliża się premiera nowej metalowej karty od Revoluta. I rzeczywiście, można ją zamawiać od dzisiaj. Na początku produkt dostępny jest wyłącznie dla tych klientów fintechu, którzy dotychczas korzystali z płatnego konta Premium. Pozostali mogą się wpisać na listę oczekujących.

Co ciekawe, nowa karta Revoluta tak naprawdę nie jest całkowicie metalowa, bo to hybryda. Rewers pokryto cienką warstwą tworzywa, dzięki czemu w karcie udało się zamontować antenę NFC i można nią płacić zbliżeniowo.

Revolut Metal nie jest tani. W Polsce kosztuje 49,90 zł miesięcznie lub 500 zł przy jednorazowej wpłacie za cały rok. Warto przeczytać regulamin usługi, bo za wcześniejsze anulowanie rocznej subskrypcji przewidziano dotkliwe kary.

Przeczytajcie także: N26 uruchamia Spaces

Co do ceny, to trzeba jednak pamiętać, że klient płaci nie tyle za samą metalową kartę, co za pakiet dodawanych do niej usług. Jak już pisałem w tym tekście, Revolut oferuje moneyback w wysokości 1 proc. za zakupy poza Europą i 0,1 proc. na starym kontynencie, trzy razy większy niż standardowo miesięczny limit wypłat bez prowizji z bankomatów na całym świecie do kwoty 600 euro, czyli około 2,4 tys. zł oraz usługi concierge, dzięki którym klienci mogą zlecić na przykład zakup biletów lotniczych lub biletów na koncerty. Użytkownicy Revolut Metal skorzystają też z nielimitowanej wymiany walut, bezpłatnych przelewów międzynarodowych, priorytetowej obsługi klienta dostępnej 24 godziny na dobę oraz ubezpieczenia podróżnego, które oprócz opieki zdrowotnej i dentystycznej obejmuje także zagubiony bagaż i odwołane loty.

Przeczytajcie także: Revolut rozszerza ubezpieczenie podróżne

Natomiast w komunikacie prasowym Revolut pisze, że rozważa rozszerzanie oferty Metal o zniżki za wstęp do saloników lotniskowych, konta rodzinne, nielimitowane karty wirtualne zmieniające numer po każdej transakcji i dodatkowe benefity w ramach przyszłej platformy tradingowej Revolut.

Fintech liczy na to, że nowy produkt poprawi sytuację finansową spółki, bowiem zdecydowana większość jej klientów korzysta z bezpłatnych kont. – Wprowadzenie karty Revolut Metal jest również ważnym krokiem w kierunku generowania dodatkowych przychodów, szczególnie ważnych w momencie gdy przygotowujemy się do uruchomienia bezprowizyjnej platformy tradingowej i rozszerzenia działalności na Amerykę Północną i Azję jeszcze w tym roku – powiedział Nik Storoński, założyciel i prezes Revoluta.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies