Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut rozszerza ubezpieczenie podróżne, ale nowe możliwości oferuje tylko klientom Premium

Wprowadzone właśnie zmiany do polis turystycznych Revoluta pozwalają ubiegać się o odszkodowanie w przypadku czasowego zagubienia bagażu lub opóźnienia lotu

Klienci Revoluta posiadający płatne konta mogą już korzystać z dodatkowych funkcji ubezpieczenia podróżnego. Fintech rozszerzył właśnie zawartą w pakiecie Premium polisę. Dodał do niej odszkodowania za zagubiony bagaż czy opóźniony lot. Jeśli zatem korzystacie z aplikacji i karty Revoluta i macie płatne konto, a Wasz samolot wystartuje co najmniej cztery godziny po terminie lub linia lotnicza wyśle nadany bagaż nie tam gdzie trzeba, możecie ubiegać się o zwrot poniesionych w związku z tym wydatków. Ubezpieczyciel zwróci Wam maksymalnie po 320 funtów za każde z tych zdarzeń.

Przeczytajcie także: Ranking bankowych aplikacji mobilnych

Podobne odszkodowania związane z czasowym zagubieniem bagażu mają obowiązek wypłacać wszystkie europejskie linie lotnicze. Przewoźnik na podstawie paragonów pokrywa wtedy koszt zakupu rzeczy pierwszej potrzeby, czyli np. kosmetyków i ubrań. Tak samo jest w przypadku kosztów powstałych w wyniku opóźnionych lotów. Oferowaną przez Revoluta usługę można zatem potraktować jako dodatkowe zabezpieczenie.

Przeczytajcie także: Revolut: 50 tys. nowych kont w czerwcu i lipcu

Revolut chwalił się niedawno, że ma w Polsce 170 tys. klientów, a w całej Europie już ponad 2 mln. Problem w tym, że zdecydowana większość z nich korzysta z bezpłatnego konta Standard. Brytyjski fintech informował też na przełomie roku, że po raz pierwszy jest nad kreską, czyli jego przychody były wyższe niż koszty. Z moich informacji wynika, że sytuacja taka nie trwała długo i spółka od miesięcy znów generuje straty. Zainteresowanie kontami Premium mogłoby być większe, gdyby Revolut zaoferował klientom coś więcej niż tylko podwójny limit darmowych wypłat z bankomatów czy bardziej prestiżową wersję karty. Wydaje się, że dodatkowe ubezpieczenia to niewielki krok w dobrym kierunku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies