Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zobaczcie, jak ubywa gotówki z warszawskich parkomatów. Zyskują karty i aplikacje mobilne

Wygląda na to, że 2018 rok będzie pierwszym w historii, gdy za parkowanie warszawiacy zapłacą więcej kartami niż bilonem

Biuro prasowe warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich podało bardzo ciekawe dane na temat przychodów stołecznej strefy płatnego parkowania. Za pośrednictwem gotówki, kart i aplikacji mobilnych zarobiła ona w II kw. bieżącego roku ok. 20,6 mln zł. Ale wpłaty bilonem stanowiły tylko 36 proc. (7,4 mln zł). Kartami wniesiono opłaty o wartości 9 mln zł i stanowiły one już 44 proc. wszystkich.

Przeczytajcie także: Rosną mobilne wydatki na parkowanie

Wygląda więc na to, że 2018 rok będzie pierwszym w historii stołecznej strefy parkowania, gdy przychody zrealizowane kartami będą wyższe niż te wniesione gotówką. Już w całym ubiegłym roku bilon tylko nieznacznie wygrał z kartami. Monetami kierowcy opłacili wówczas parkowanie o wartości 32,6 mln zł, podczas gdy plastikami – 32,5 mln zł.

Przeczytajcie także: Nowi klienci już mogą zakładać konta przez IKO

Jednocześnie na znaczeniu zyskują wpływy realizowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W 2017 r. użytkownicy SkyCash (jedyna aplikacja do płatnego parkowania w Warszawie) wydali na postój w płatnej strefie 14,2 mln zł. Stanowiło to 18 proc. przychodów. W II kw. bieżącego roku wpłaty mobilne wyniosły 4,2 mln zł i stanowiły już 20 proc. wszystkich.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies