Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zobaczcie, jak ubywa gotówki z warszawskich parkomatów. Zyskują karty i aplikacje mobilne

Wygląda na to, że 2018 rok będzie pierwszym w historii, gdy za parkowanie warszawiacy zapłacą więcej kartami niż bilonem

Biuro prasowe warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich podało bardzo ciekawe dane na temat przychodów stołecznej strefy płatnego parkowania. Za pośrednictwem gotówki, kart i aplikacji mobilnych zarobiła ona w II kw. bieżącego roku ok. 20,6 mln zł. Ale wpłaty bilonem stanowiły tylko 36 proc. (7,4 mln zł). Kartami wniesiono opłaty o wartości 9 mln zł i stanowiły one już 44 proc. wszystkich.

Przeczytajcie także: Rosną mobilne wydatki na parkowanie

Wygląda więc na to, że 2018 rok będzie pierwszym w historii stołecznej strefy parkowania, gdy przychody zrealizowane kartami będą wyższe niż te wniesione gotówką. Już w całym ubiegłym roku bilon tylko nieznacznie wygrał z kartami. Monetami kierowcy opłacili wówczas parkowanie o wartości 32,6 mln zł, podczas gdy plastikami – 32,5 mln zł.

Przeczytajcie także: Nowi klienci już mogą zakładać konta przez IKO

Jednocześnie na znaczeniu zyskują wpływy realizowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W 2017 r. użytkownicy SkyCash (jedyna aplikacja do płatnego parkowania w Warszawie) wydali na postój w płatnej strefie 14,2 mln zł. Stanowiło to 18 proc. przychodów. W II kw. bieżącego roku wpłaty mobilne wyniosły 4,2 mln zł i stanowiły już 20 proc. wszystkich.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies