Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz więcej ofert cyberubezpieczeniowych. Na rynku pojawił się właśnie nowy produkt – Cyber Reakt

Cyber Reakt zapewnia m.in. pokrycie kosztów odzyskania dostępu do zaszyfrowanych danych i strat finansowych powstałych w wyniku przestoju po cyberataku

Na rynku ubezpieczeniowym pojawił się nowy produkt zapewniający ochronę w razie cyberataków. Jak przekonują jego twórcy, Cyber Reakt łączy klasyczne ubezpieczenie z usługami assistance w razie wystąpienia incydentu. Oznacza to, że jeśli ubezpieczona firma doświadczy ataku hakerskiego lub jeśli dojdzie do innego incydentu z zakresu cyberbezpieczeństwa, to będzie mogła liczyć na odszkodowanie pokrywające straty oraz pomoc ekspertów w uporaniu się ze skutkami zdarzenia. Aby zapoznać się ze szczegółami oferty, należy pobrać wniosek dostępny na stronie internetowej firmy, wypełnić go i przesłać mailem. W ciągu 24 h można się spodziewać propozycji ubezpieczenia.

Przeczytajcie także: Mondial Assistance uruchamia platformę CyberCasco

Ubezpieczenie Cyber Reakt jest sprzedawane przez CEU, które jest coverholderem rynku Lloyd’s. Coverholder to specjalny typ pośrednika ubezpieczeniowego, który może tworzyć własne produkty i przyjmować ryzyko z lokalnego rynku w imieniu ubezpieczycieli (syndykatów) operujących na londyńskim rynku Lloyd’s.

Ubezpieczenie obejmuje m.in. koszty pracy ekspertów z dziedziny informatyki śledczej i odtwarzania danych, wyspecjalizowanych prawników oraz fachowców od zarządzania kryzysowego i kontaktów z mediami; odszkodowania, jakie firma będzie zobowiązana zapłacić osobom trzecim (np. klientom, których dane osobowe zostały skradzione); koszty odzyskania dostępu do zaszyfrowanych danych lub koszty odtworzenie utraconych danych; straty finansowe, jakie firma poniesie wskutek przestoju a także administracyjne kary pieniężne nałożone przez prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Przeczytajcie także: PZU we współpracy z WebTotem umożliwia sprawdzenie cyberbezpieczeństwa

To kolejne rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, które w ostatnim czasie pojawiło się na rynku ubezpieczeniowym. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o platformie CyberCasco, którą przygotował Mondial Assistance. Oferta ta jest o tyle ciekawa, że oprócz pomocy finansowej i organizacyjnej po szkodzie ma również wymiar prewencyjny – klient dostaje bowiem dostęp do zestawu narzędzi zwiększających jego cyberbezpieczeństwo, opracowanych przez Veronym.

Z kolei PZU zaproponowało przedsiębiorcom darmowe raporty z analizą poziomu bezpieczeństwa cybernetycznego ich stron internetowych. Usługa została wprowadzona we współpracy ze startupem WebTotem. Firmy, które wypełnią formularz na stronie pzu.pl/cyberraport, po kilkunastu minutach od zgłoszenia dostaną e-mail z raportem uwzględniającym wykryte zagrożenia bezpieczeństwa strony internetowej, ocenę ryzyka reputacyjnego oraz atrakcyjność strony dla hakerów, a także zalecenia, dzięki którym będą mogły zwiększyć bezpieczeństwo swojego biznesu. PZU będzie mogło również zaoferować im cyberochronę w ramach sprzedawanych przez siebie ubezpieczeń.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies