Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe możliwości dla posiadaczy kryptowalut z Polski. Wirex dodaje do swojej platformy złotego

Klienci z Polski mogą już także dopisać się do listy oczekujących na kartę Mastercard od firmy Wirex

Platforma płatności cyfrowych Wirex poinformowała, że otwiera się na pięć nowych walut. Obok polskiego złotego są to: chorwacka kuna, węgierski forint, rumuńska leja oraz czeska korona. Dzięki temu użytkownicy we wspomnianych krajach będą mogli bezpłatnie doładowywać swoje konta w tym serwisie i nie poniosą kosztów wymiany walut. Nowość oznacza dla klientów także dostęp do darmowych indywidualnych rachunków IBAN w wielu walutach oraz przelewów SEPA.

Przeczytajcie także: PayPal otwiera się na kryptowaluty

Wirex to powstała kilka lat temu firma, która opracowała zbliżeniową kartę płatniczą umożliwiającą wydawanie kryptowalut (ale też walut tradycyjnych) poza internetem. Startup działa w przeszło 130 krajach i obsługuje ponad 3 mln klientów. Za sprawą zmian użytkownicy z Polski będą mogli w prosty sposób kupować, przechowywać, wymieniać i sprzedawać złotego oraz do 18 innych tradycyjnych walut i kryptowalut poprzez aplikację. Nowość to efekt współpracy fintechu Wirex z firmą zajmującą się rozwiązaniami płatniczymi LHV.

Przeczytajcie także: Visa w kilka minut zamienia telefony w terminale płatnicze

Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem mogą zarejestrować się na stronie Wirex i ustawić się w kolejce po kartę Mastercard. O nawiązaniu współpracy fintechu z tą organizacją mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w lipcu bieżącego roku. Okazało się wówczas, że Mastercard chce rozszerzać swoje wpływy na rynku kryptowalut, a za sprawą partnerstwa możliwe będzie powszechne używanie wirtualnych walut w codziennym życiu. Warto dodać, że Wirex wprowadził program Cryptoback, który umożliwia uzyskanie do 1,5 proc. zwrotu w bitcoinie za każdą płatność kartą w sklepach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies